2021’de Storytel’de Neler Oldu? 

Storytel ilk gününden itibaren kütüphanesini genişletmeye, seni yeni yazarlar, kitaplar ve seslendirme sanatçılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Şimdi 2021 yılını geride bırakırken yıl içerisinde Storytel’de neler olduğuna bir göz atalım istedik.

2021 yılında birbirinden farklı tür ve konularda, sayısız kitabı Storytel’e ekledik. Birbirinden usta yazarların kaleminden ve birbirinden başarılı sanatçıların seslerinden roman, öykü, şiir, deneme, masal ve türlü kitaplar Storytel kitaplığına eklendi. 

Yıla Polisiye Heyecanıyla Başladık

Edebi ve tarihsel bir polisiye yazım tarzına sahip olan Ahmet Ümit’in birbirinden heyecanlı ve sürükleyici kitaplarıyla 2021’e başladık. Yazarın, okurun heyecanını sürekli yüksek tutabildiği gizemli ve heyecanlı 21 farklı eseri Storytel’de. 

Şubat Soğuğuna Bir Şiir Molası 

2021 yılında Storytel şiirlerle dolup taştı. Özdemir Asaf’ın bütün şiirlerinin toplandığı Çiçek Senfonisi, avangart şair Orhan Veli’nin şiirlerinin tamamının bulunduğu Bütün Şiirleri, Ece Ayhan’ın farklı bir dil doğurma sancısıyla kaleme aldığı şiirlerini içeren Şiirimiz Mor Külhandır Abiler, nüktedan şair Oktay Rıfat’ın Bütün Şiirleri-2, dizelerinin bestelerde de yer bulduğu Sabahattin Ali’nin Bütün Şiirleri ve usta şair Turgut Uyar’ın Büyük Saat kitabı bu yıl kitaplığımıza eklendi.

Sabahattin Ali’nin Tüm Eserleri

Çok erken hayata veda etmesine rağmen, ardında incelikle üretilmiş eserler bırakan Sabahattin Ali’nin yayınlanmış eserlerinin tamamı bu yıl Storytel kütüphanesine eklendi. Yazarın tüm eserlerine artık kitaplığımızdan erişebilirsin: Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan, Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali Şiirleri, Yeni Dünya, Değirmen, Sırça Köşk, Kırlangıçlar, Öyküler; Kağnı, Ses, Esirler; Çakıcı’nın İlk Kurşunu, Bütün Şiirleri; Canım Aliye, Ruhum Filiz; Mahkemelerde, Kamyon, Hep Genç Kalacağım

Mart Ayında Kadın Yazarları Unutmadık

Kırsal ya da şehirde yaşıyor olsun, bütün kadın sorunlarını dile getiren, Türk edebiyat dünyasında iz bırakan, çeşitli kategorilerde roman ve öyküler kaleme alan kadın yazarları Mart ayında unutmadık. Ayşe Kulin, Aslı Tohumcu, Berrak Yurdakul, Buket Uzuner, Elif Key, Figen Şakacı, Hatice Meryem, Latife Tekin, Leyla Erbil, Melisa Kesmez, Nilay Örnek gibi usta kadın yazarların eserleri Storytel kitaplığına eklendi.

Aziz Nesin’in Tüm Eserleri

Türk mizahının güçlü kalemi Aziz Nesin’in tüm kitapları Storytel’de.  Yazarın, Zübük, Şimdiki Çocuklar Harika, Havadan Sudan, Bay Düdük gibi ün salmış metinleri başta olmak üzere tüm kitapları da kitaplığımızda. 

Nisan Ayında Çocukları Unutmadık

Çocukların hayal gücünü besleyen, birbirinden güzel dünyalara kapı açan, ders verici nitelikte vebirçoğunu yetişkinlerin de okuyabileceği çocuk kitapları 2021 yılında Storytel’e eklendi. 

Yürürken Dinleyebileceğin Kitaplar Ekledik

Yürümek ve kitap okumak farklı görünse de, dinlendirici ve zihin geliştirici olmaları bakımından benzerdir. Bu yıl Storytel’e her kitapseverin yürürken dinleyebileceği kitaplar da eklendi. Yürümenin Felsefesi, Artık Biliyorum, Savaşçı, Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Yalnızlık Psikolojisi, Hayvanların Duygusal Dünyası, Özgürlüğün Rengi Mavidir, Darwin’le Akşam Yemeği kitapları yürürken dinleyebileceğin, dinledikçe çok daha fazla şey öğrenebileceğin kitaplar.

Radyo Tiyatrosu Geri Geldi 

Radyo Tiyatrosu, geçmişte radyoların vazgeçilmeziydi. Bu ruhu tekrar canlandırmak için yeni seslendirmeler ve oyunlar Storytel kütüphanesine eklendi. Ful Yaprakları, Yüzyılın Aşkı, Kumsalda, Alice Harikaları Olmayan Diyarda, Kahvede Şenlik Var gibi eserleri hemen dinlemeye başlayabilirsin.

Ferhan Şensoy’un Unutulmaz Eserleri 

İğneleme ve mizahı ustalıkla aynı potada eritmeyi başaran Ferhan Şensoy’un Ayna Merdiven, Rum Memet, Hacı Komünist gibi ünlü kitapları ve birçok eseri Storytel kütüphanesine eklendi. Tiyatro ve anı türlerinde yazdığı eserlerine ve ilgi çekici metinlerine dilediğin an sitemiz ya da uygulamamız üzerinden ulaşabilirsin.

Sorgulatan ve Düşündüren Felsefe Kitaplarını Unutmadık

Kendimize yöneldiğimiz kapanma günlerinde, felsefe kitapları anlam arayışımızda yanımızda oldular. 2021 yılında Storytel kitaplığına Türkçe şiirin öncülerinden ünlü tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre’nin sözlerini içeren Dil Söyler Kulak Dinler, Kalp Söyler Kainat Dinler kitabından, siyaset felsefesi üzerine yazan Alain Badiou’nun Gerçek Mutluluğun Metafiziği çalışmasına kadar birçok farklı konuda felsefe kitabı eklendi. 

Türk Edebiyatının Prensi Oğuz Atay Olmasa Eksik Kalırdık 

Özellikle Tutunamayanlar eseriyle yeni Türk edebiyatına damgasını vuran isim Oğuz Atay’ın kitapları, 2021 yılında Storytel kitaplığını taçlandırdı. Tutunamayanlar, Günlük, Eylembilim, Bir Bilim Adamının Romanı, Tehlikeli Oyunlar, Korkuyu Beklerken, Oyunlarla Yaşayanlar kitaplarını hemen okumaya başlayabilirsin.

Zülfü Livaneli ve Çetin Tekindor’dan Büyük Buluşma

Storytel, edebiyat ve müzik alanına büyük katkıları olan yazar ve müzisyen Zülfü Livaneli ile oyuncu ve seslendirme sanatçısı Çetin Tekindor’u bir araya getirdi. İki duayen ismi Zülfü Livaneli’nin 2021 yılında yayımlanan Balıkçı ve Oğlu eseri buluşturdu. Toplumsal sorunlara değinen eserleri ile Zülfü Livaneli, Balıkçı ve Oğlu eserinde son yılların en trajik konularından olan göçmen sorunlarını bir balıkçının hikayesi üzerinden çarpıcı bir şekilde anlatıyor. Yazarın aynı zamanda, Türkiye’nin batı kıyılarında yaşanan çevre sorunlarına ve kapitalizmin yıkıcılığının doğal hayat üzerindeki etkilerine de değindiği eserini usta sanatçı Çetin Tekindor’un sesinden dinleyebilirsin.

Cumhuriyet Bayramı’na Özel Atatürk’ü Anlatan Kitaplar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Türk halkının bağımsızlığını yeniden kazanması, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurabilmek uğruna verdiği mücadelesini anlatan kitaplar seçkisi Storytel kitaplığına eklendi. Mustafa Kemal Atatürk’ün değerini anlamanın, onun yaptığı büyük devrimi anlamaktan geçtiğini ve bunun için tarihi ve Atatürk’ün düşüncelerini derinlemesine öğrenmenin gereğinin farkında olan herkesin, Atatürk’ü anlatan kitaplar seçkimizi dinlemesini tavsiye ediyoruz.

Cumhuriyet Bayramı’na Özel Atatürk’ü Anlatan Kitaplar Seçkisi’nde Nutuk (Emre Kongar Seçkisiyle), Cumhuriyetin İlk Yüzyılı, Cumhuriyet Dönemi Siyasi Tarihi, Türklerin Tarihi, Şu Çılgın Türkler ve Türk Siyasi Tarihi kitapları bulunuyor.

Sait Faik’in 115. Doğum Günü Anısına

Türk Edebiyatı’nın en büyük kısa hikaye yazarlarından olan Sait Faik Abasıyanık’ı, 115. Doğum gününde unutmadık. Modern toplumda bireyin sorunlarına yönelen ve edebi dilinde samimiyeti ve basitliği baz alan Abasıyanık, hiçbir edebi türle kendisini sınırlamaması bakımından da özel bir yazar. Çağdaş Türk Edebiyatı’na ismini altın harflerle kazıyan yazarın, Sarnıç, Havada Bulut, Şimdi Sevişme Vakti, Mahkeme Kapısı, Şahmerdan, Az Şekerli, Son Kuşlar, Alemdağ’da Var Bir Yılan isimli eserlerine erişebilirsin.

Mutlaka Okuman Gereken Atatürk Kitapları

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, devlet adamı ve bir asker olarak çok önemli başarılara imza atan Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili mutlaka okuman gereken kitapları kütüphanemize ekledik. Mustafa Kemal Atatürk’ü bir insan, bir asker ve bir devlet adamı olarak daha yakından tanımak ve onun mücadelesini daha iyi anlamak isteyenlerin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında, Başarıda Gururu Felakette Ümitsizliği Yenmeliyiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Mustafa Kemal, Öğretmenim Atatürk, Atatürk ve Demokratik Türkiye, Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk Anlatıyor, Karlsbad Hatıralarım, İnönü Atatürk’ü Anlatıyor, Bana Atatürk’ü Anlattılar, Büyük Kardeşim Atatürk, Nutuk, Dersimiz Atatürk ve Nutuk (Emre Kongar Seçkisiyle) eserleri bulunuyor.

Kitap ÖnerileriKitap TavsiyeleriOkunması Gereken KitaplarStorytel

İlgini Çekebilir

Saatleri Ayarlama Enstitüsü Alıntıları

10/10/2023

İmparatorluktan cumhuriyete geçiş sırasında yaşanan toplumsal değişimi en güzel anlatan romanlardan Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Türk edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden. Tüm romanlarını bir toplum bilimci gibi kaleme alan Tanpınar bu ölümsüz eserinde […]

Çantamdan Fil Çıktı Storytel’de

10/10/2023

Elbette Satürn ‘de bir hastanede tedavi olmayı tercih edebilirdi. Çantasından bir gezegen çıkabilirdi. O gezegene giderken çantasından uzay korsanları çıkabilirdi. Ya da okyanusun derinliklerinde tam teşekküllü bir Denizaltı Hastanesine gidebilirdi. Mert Arık’ın özgün bir üslupla […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın

Storytel'i Şimdi Dene