Aklımın Aynalı Çarşısı İsimli Kitabıyla Devrim Yakut Storytel’de!

“(…)Oysa hayattan söke söke aldıklarımızla; sustuklarımız, kahkahalarımız, aşklarımız, kök saldıklarımız, gittiklerimiz, sevinçlerimiz, acılarımız ve tutkularımızla insandık. Ve farkında olarak ya da olmayarak heybemizde toplamıştık yaşanmışlıkların bıraktığı iyi kötü tüm izleri. Hatta zaman zaman heybemizde biriken bu yaşanmışlıkları taşımakta zorlanıp anlatmak istedik, ruhumuz hafiflesin diye.”

Tiyatro ve sinema oyuncusu Devrim Yakut, Aklımın Aynalı Çarşısı adlı ilk öykü kitabını Storytel için seslendirdi. 2021 yılında yayımlanan ilk öykü kitabı Aklımın Aynalı Çarşısı için “Ben bu kitaba kalbimi koydum, (okurların) ellerine kalbimi vereceğim” diyen Devrim Yakut, hayatı boyunca heybesinde biriktirdiği insan öykülerini okurlarıyla paylaştı.

Gündelik hayatın içerisindeki sıradan, bir o kadar da sıra dışı olan insan hikâyelerini anlatan Aklımın Aynalı Çarşısı, 14 öyküden oluşuyor. Pandeminin ilk günlerinde yaşanan kapanma sürecinde oyuncu, yazar ve şair Yılmaz Erdoğan’ın kendisine söylediği “senin çok tatlı bir kalemin var, neden yazmıyorsun” sözlerini hatırladığını ve onun yazma disiplini edinmeye yönelik önerilerine uyarak bilgisayarın başına oturduğunu aktaran Devrim Yakut, “Hayatıma giren, seven, anlatan, dinleyen, giden, ihanet eden, yalan söyleyen, nefret eden, mucizeleriyle gönendiren, kandıran, engelleyen, yol açan, sarıp sarmalayan, iyileştiren, öğreten, gösteren, kılavuz olan, ayna olan herkes… “Aklımın Aynalı Çarşısı” sizlersiniz. Bin teşekkür hepinize,” sözleriyle anlatıyor ilk kitabını.

Sen de Devrim Yakut’un ilk kitabı olan Aklımın Aynalı Çarşısı’nı sanatçının kendi sesinden dinlemek istersen, şimdi tıkla!

Devrim Yakut Kimdir?

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Devrim Yakut, 27 Mayıs 1968 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Tam ismi Seher Devrim Yakut olan sanatçı, 1992 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi (DTCF) Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosunda çalışmaya başlayan sanatçı, Adana Tiyatro Atölyesi’nin de kurucuları arasında yer aldı. 2003 yılına kadar Adana Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı ve daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2007 – 2008 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü görevlerini üstlenen Devrim Yakut, 2016 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu.

Devrim Yakut’un geniş kitlelerce tanınırlık kazanması ise yer aldığı dizi ve sinema projeleri sayesinde oldu. Özellikle komedi karakterlerindeki başarısıyla beğeni toplayan sanatçı, Annem Uyurken, Unutma Beni, Hisar Buselik, Kelebeğin Rüyası, Düğün Dernek, Vicdan, Bana Masal Anlatma, Aile Arasında, Darısı Başımıza başta olmak üzere pek çok başarılı projede yer aldı.

Son olarak Netflix’te yayınlanan, Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı tanınmış tiyatro oyunundan uyarlanan “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” filmiyle sevenlerinin karşısına çıkan Devrim Yakut, ilk kitabı olan Kalbimin Aynalı Çarşısı’nı 2021 yılında yayımladı.

Kendisinin de mezunu olduğu Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde 6 yıl boyunca “Temel Oyunculuk” dersleri veren Devrim Yakut, Bahçeşehir Üniversitesi yüksek lisans programında da 3 yıl boyunca oyunculuk dersleri verdi. Dasdas Akademi’nin eğitmen kadrosunda da yer alan sanatçı, hala çeşitli kurumlarda oyunculuk eğitimi vermeye devam ediyor.

En sevdiğin yazarların kitapları Storytel’de seni bekliyor!

Bir kütüphane dolusu kitabı cebinde taşımak istemez misin? Dünyanın en tanınmış sesli kitap uygulaması olan Storytel’de binlerce Türkçe ve İngilizce sesli kitap seni bekliyor! Storytel ile Türkiye’nin ve dünyanın en önemli yazarlarının kaleme aldığı kitapları, önde gelen tiyatro ve seslendirme sanatçılarının ve hatta kendi yazarlarının sesinden dinleyebilirsin! Tek yapman gereken mobil cihazına Storytel’i indirdikten sonra abone olmak. Üstelik Storytel’i ilk 14 gün ücretsiz deneyebilir, binlerce sesli kitabı ücretsiz dinleyebilirsin. Şimdi tıkla, bu fırsatı kaçırma! 

Sesli Kitap

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın