Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin?

Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı tercih ediyoruz. Kendimize vakit ayırıyor ve hayallerimizde kayboluyoruz. Kitapların eşsiz dünyalarında yeni kahramanlarla tanışıyor, kimi duyguları onlarla beraber yaşayıp içimizi ısıtmalarına, yüzümüzde tebessüm olarak var olmalarına yer veriyoruz.

Aşk kitapları tam da bu günler için yanımızda yer alıyor. İçini ısıtacak, kimi fırtınalı, kimi romantik, kimi komik “aşk kitapları”nı senin için seçtik…

Kürk Mantolu Madonna

Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin.”

Sabahattin Ali’nin eşsiz romanını henüz okumadıysan belki de artık dinlemenin zamanı gelmiştir. Mert Fırat’ın sesiyle Storytel’de yer alan bu muhteşem klasik, imkansız bir aşka takılıp kalmış tutkularına sıkı sıkı sarılmış bir hikayeyi karşımıza çıkarıyor.

Kırlangıç Dönümü

“Sen yanımdayken içimden pırıl pırıl bir nehir akıyor,” dedi Verda. “Sanki tanrı beni gökyüzünde bir yıldızın ucuna asmış da pirüpak bir mutlulukla dünyayı ve seni seyrediyorum.”


Sinan Sülün harikulade bir romanla okuyucularıyla buluşuyor. Aşkı, belki de en incelikli cümlelerle yeniden tanımlayan Sülün, Verda ve Ali’nin aşkını en yoğun duygularla hissetmemizi sağlıyor.

Bizim Büyük Çaresizliğimiz

“Sen İstanbul’a gittikten sonra biz Fikret’le daha da sık görüşmeye başlamıştık. Fikret benim için senin yokluğun olmuştu. Ona bakarken seni özlemiştim, hayatımın en uçarı, en kapısı penceresi açık dönemini özlemiştim.”


Son yılların öne çıkan isimlerinden biri olan Barış Bıçakçı hem edebiyat hem de sinema dünyasına iz bırakıyor. Bizim Büyük Çaresizliğimiz ile iki arkadaşın aynı kadına aşık olmasını doğal ve bir o kadar da naif bir şekilde anlatan Bıçakçı, ilk cümleden son cümleye okuyucusunu hayran bırakıyor.

Kocan Kadar Konuş

“Evlenmedin mi hâlâ?” “Sevgilin de yok, öyle mi? Ah yazık!” Bu cümleler ne kadar tanıdık değil mi? Şimdi koltuğuna iyice yerleş ve hem komik hem de aşk dolu bir hikayenin içine konuk olmaya hazır ol.

Efsun, kitapların içine gömülmeyi seven, bambaşka hayallere sahip bir genç kadındır. Ne var ki anneannesi, annesi, kuzeni yani tüm ailenin kadınları tarafından evlilikle ilgili sürekli sıkıştırılır. Tam da bu sırada karşısına eski aşkı çıkar. Şebnem Burcuoğlu’nun eğlenceli bir dille kaleme aldığı bu romantik komedi kitapla için sımsıcak olacak.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

İlhami Algör’ün sözcüklerinde kaybolacağın, kahramanımızın duygularını takip etmek için sabırsızlıkla hiç durmadan okumaya devam edeceğin bir roman: Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku.


Kendini tanımak için hâlâ çaba sarf edenlerin, tutkuyla sevenlerin hislerine tercüman oluyor İlhami Algör.

Gurur ve Önyargı

Uslanmaz romantiklerin baş kahramanı Jane Austen’den bir klasik…

Burnu havada, zeki, yakışıklı ve karizmatik Bay Darcy’nin yıldızı Elizabeth ile bir türlü barışmaz. Oysa bu uyuşmazlık aslında onları aynı zamanda birbirine çeken yegâne şeydir.

Kitap TavsiyeleriRomanSesli Kitap

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın