Çantamdan Fil Çıktı Storytel’de

Elbette Satürn ‘de bir hastanede tedavi olmayı tercih edebilirdi. Çantasından bir gezegen çıkabilirdi. O gezegene giderken çantasından uzay korsanları çıkabilirdi. Ya da okyanusun derinliklerinde tam teşekküllü bir Denizaltı Hastanesine gidebilirdi.

Mert Arık’ın özgün bir üslupla kaleme aldığı Çantamdan Fil Çıktı, özellikle çocukların hayal dünyalarını canlandırıp yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olan sürükleyici bir kitap. Son derece üretken bir yazar olan Mert Arık, Benim Zürafam Uçabilir ve Uzaya Giden Tren kitaplarında yakaladığı çizgiyi bu kitabında da devam ettirmeyi başarmış. 

Kitaptaki hikâye, öğretmenin sınıfa getirdiği gizemli çanta etrafında dönmektedir. Öğretmenin verdiği heyecan verici ödev, çocukların bu çantadan çıkanlarla oyunlar yaratmalarını gerektirir. Bu ödev, çocukların hayal güçlerini serbest bırakarak birlikte çalışma fırsatlarına sahip oldukları eğlenceli bir konsepti temsil etmektedir. Kitap boyunca, Moni ve arkadaşları, çantanın içinden nelerin çıkabileceğini merak ederek, özel ödev için heyecanla çalışırlar. 

Hayal gücü, çok zengin bir hazine sandığıdır. Onun içinde, bakmasını bilenlerin görebileceği çok değerli şeyler gizlidir. Her şey bir hayalle başlar. Arabalar, bilgisayarlar, uçaklar… Bunların hepsi bir zamanlar sadece birer hayaldi. İnsanlar önce hayal etti. Sonra o hayaller gerçek oldu.

Çantamdan Fil Çıktı, her yaştan okuyucuyu çocuklarla oyun oynamaya ve hayal güçlerini kullanmaya teşvik eden özellikler taşıyor. Kitap, çocukların sınırları olmayan bir dünyada hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine ilham veriyor. Ayrıca, Hayal Olimpiyatları’na katılma fikri, tüm öyküyü daha da heyecanlı kılıyor. Bu şekilde, kitap sadece eğlenceli bir hikâye anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda düş gücünün ve yaratıcılığın önemini vurgulayarak değerli bir öğrenme deneyimi de sunuyor.

Çantadan her şey çıkabilir. Çok sıradan şeyler de çıkabilir. Çok sıradan bir şeyi hayal kurarak sıra dışı bir şeye dönüştürebiliriz öğretmenim.

Çantamdan Fil Çıktı, eğlenceli bir macera anlatmanın ötesinde, çocukların özgürce düşünme becerilerini geliştirerek onların tek tip düşüncelerden uzak kalmalarını sağlayacak değerli bir rehber niteliğine sahip. Bu eğlenceli hikâye, okuyuculara sadece keyifli bir okuma deneyimi yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda hayallerin gerçeğe dönüşebileceği bir dünyada yol almanın heyecanını ve önemini de vurguluyor. Yaratıcılığını desteklemek için bu kitabı çocuğunuza gönül rahatlığıyla armağan edebilirsiniz. 

Mert Arık Kimdir?

Adana’ya bağlı Seyhan ilçesinde dünyaya gelen Mert Arık, kitaplarla çocukluğunda tanışmıştır. Erken yaşta okuma ve yazma becerilerini geliştiren yazar, Mersin Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, çocukların hayal dünyalarını beslemeye odaklanan ürünler ortaya koymaya başlamıştır.

Onun için bir çocukluk hayali olan öğretmenliği bir meslek olarak icra etmeyi başaran Arık, bu yolla çocuklara ilham verme fırsatı bulmuştur. Öğrencilerinin hayal kurmalarını teşvik etmek amacıyla yazmaya başlamış ve bu süreçte Timaş Çocuk tarafından yayınlanan  Benim Zürafam Uçabilir ve Uzaya Giden Tren kitaplarıyla büyük başarı elde etmişti. Bu kitaplar kısa sürede satış rekorları kırmış ve geniş bir okuyucu kitlesi tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Ayrıca, Benim Zürafam Uçabilir kitabının BluTv’de çizgi film uyarlaması yapılmış ve Mert Arık, çizgi film senaryolarını yazarak eserini daha geniş kitlelere ulaştırmıştır. 

Tren yolculuklarını, mavi lacivert renkleri ve sessiz bir kütüphane atmosferini seven yazar, bir gün tüm dünya çocuklarının keyifle izleyeceği bir animasyon filmi yazma hayaline sahiptir. Mert Arık, çocukların hayal güçlerini canlandırmak ve onlara ilham vermek için harikulade kitaplar ortaya koymaya devam ediyor.

Mert Arık Kitapları Storytel’de 

Hayal gücünü süsleyen ve geliştiren bilim-kurgu temalı çocuk kitaplarıyla bilinen Mert Arık’ın kitapları Storytel’de. Storytel’de pek çok çocuk kitabıyla birlikte Mert Arık kitaplarını da dinleyebilirsin. Çocuk ve hâlâ çocuk gibi hissedenler için büyük bir zenginlik taşıyan kütüphaneyi şimdi keşfetmeye başla. 

Kitap TavsiyeleriTürk Klasikleri

İlgini Çekebilir

Saatleri Ayarlama Enstitüsü Alıntıları

10/10/2023

İmparatorluktan cumhuriyete geçiş sırasında yaşanan toplumsal değişimi en güzel anlatan romanlardan Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Türk edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden. Tüm romanlarını bir toplum bilimci gibi kaleme alan Tanpınar bu ölümsüz eserinde […]

Çantamdan Fil Çıktı Storytel’de

10/10/2023

Elbette Satürn ‘de bir hastanede tedavi olmayı tercih edebilirdi. Çantasından bir gezegen çıkabilirdi. O gezegene giderken çantasından uzay korsanları çıkabilirdi. Ya da okyanusun derinliklerinde tam teşekküllü bir Denizaltı Hastanesine gidebilirdi. Mert Arık’ın özgün bir üslupla […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın

Storytel'i Şimdi Dene