Farkındalığını Artırarak Daha İyi Hissetmeni Sağlayacak Sesli Kitaplar

“Aydınlandım” sözcüğünün pırıltısını hissedeceğin, dinlerken hem kendini yeniden tanıyacağın hem de hayatla ilgili, benliğinle ilgili yepyeni şeyler keşfedeceğin sesli kitaplar Storytel’de!

Hayat bazen zor gelebiliyor: Sorunlar, yalnızlık hissi; gündelik hayatın yoğunluğu ve hızı içerisinde ne yaptığını, ne hissettiğini anlayamama… Bütün bunlar, biz fark etmesek de gün geçtikçe düşüncelerimizi, içimizi ve geleceğimizi karartır. Peki ne yapabiliriz? Farkındalığımızı artıracak, daha önce keşfetmediğimiz yönlerimizi ortaya çıkaracak kitaplarla hayata, insanlara ama en önemlisi de kendimize karşı çok daha bilinçli olabiliriz.

Senin için yolda, evde, yatarken, canın ne zaman isterse dinleyebileceğin; dinledikten sonra ise kendini çok daha iyi hissedeceğin sesli kitaplar…

Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir

Kader yeniden yazılabilir mi?
Yedi günde ne değişebilir ki?
Hakan Mengüç seni bir sufi ile genç bir kızın hiçbir planları olmadan çıktıkları maceraya davet ediyor. Onlarla beraber kendini yeniden keşfedecek, insanın “yapamam” dediği her şeyin hayatta başına geldikçe nasıl da yapabildiğini hatırlayacaksın.

Kendine İyi Davan Güzel İnsan

Şimdiye kadar seni yiyip bitiren, kötü hissettiren o sesi susturmanın vakti sence de gelmedi mi? Hayat, sürprizleriyle akıp giderken değişime direniyorsan, ânı yaşamaktansa kaygılar içinde kaybolup gidiyorsan yeni bir ben bulmanın, belki de içindeki ben’i ortaya çıkarmanın vakti gelmiştir… Beyhan Budak, kendine bakarken aydınlanmanın nasıl yaşandığını bu kitapla gösteriyor.

Ev Yapımı Bir Paraşüt

Kafanda susmak bilmeyen ve adeta bir felaket tellalı gibi konuşup duran biri daha mı var? Değişimle ilgili endişeler mi yaşıyorsun?
O halde Berrak Yurdakul’un yazdığı ve Sevinç Erbulak’ın seslendirdiği bu kitabın elinden tutmasına izin ver. Değişime direnmekten vazgeç, önyargılarının ve yersiz kaygıların seni esir almasına izin verme. Zihnini yeni bir maceraya aç ve kendini yeniden keşfet.

Işığın Yolu

Yaralarımız bizi biz yapıyor, karakterimizi oluşturuyor ve hayatımızı biçimlendiriyor. Ancak aynı yaralar sayesinde ışığın içimize girmesini de sağlayabiliriz. Psikolog Nilüfer Devecigil, Ayşenur, Michael ve Işık üzerinden ilişkileri, ilişkilerdeki sorunları ve iletişim biçimlerini mercek altına alıyor.

Yol Senin İçinde

Umutsuzluk, karamsarlık… Hayatımıza, kendimize zarar veren daha kötü duygular olamaz. Umut olmadan yaşamak, hayal kurmadan devam etmek mümkün değilken kimimiz kendimizi bu negatif duygulara mahkum ediyoruz. Oysa her zaman umut vardır. Yol Senin İçinde ile kendini yeniden tanımaya ve ânın farkında olmaya hazır mısın?

Niyet Defteri

Sözcüklerin büyüsüne inanır mısın? Sözlerimizle geleceğimizi, hayatımızı tasarlarız. Ağzımızdan çıkan cümleler, kelimeler yeni yapıları inşa eder. Peki şimdi bu muhteşem tılsımı kullanarak yeni bir ben, yeni bir hayat kurmaya ne dersin? Meltem Güner’in kaleme aldığı bu kitapla kendini bir atölyede hatta hayatını yeniden kurma atölyesinde gibi hissedeceksin.

Artık Biliyorum

Amerika’nın efsanevi ismi Oprah Winfrey renkli hayatının arkasındaki zorlu yolları anlatırken, inanmanın, bakış açısının önemini anlatıyor. Şimdiye kadar edindiği deneyimleri hafif muzip bir dille anlatan Winfrey, sonsuz bir motivasyon ve dünyaya yeni bir bakış açısı sunuyor.

Bu kitapları dinledikten sonra kendini çok daha iyi hissedeceksin!

Kitap TavsiyeleriKişisel Gelişim KitaplarıSesli Kitap

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın