Gürgen Öz Kendi Kitabı Kötü Bir Gün’ü Storytel İçin Seslendirdi!

Gürgen Öz geniş kitleler tarafından televizyon ekranlarının zeki ve muzip çocuğu olarak tanındı. Döneminin en çok izlenilen komedi programlarında canlandırdığı karakterlerle geniş bir hayran kitlesi kazanan sanatçı, bugünlerde güncel konuları mizahi bir dille yorumladığı sosyal medya paylaşımlarıyla evlerimize konuk oluyor.  

Gürgen Öz’ün şapkasında biriktirdiği yetenekler televizyon ve sosyal medyayla sınırlı değil elbette. Tiyatro kökenli bir oyuncu olmasının ve çok sayıda tiyatro oyununda sahne almasının yanı sıra sinema filmleriyle de sevenlerinin karşısına çıktı. Kendini çoktan kanıtladığı aktörlük başarılarının yanına, 2013 yılında yayımladığı ilk öykü kitabı Nevrotik ile yazarlığı da ekleyen Gürgen Öz, beğeniyle karşılanan ilk eserinin ardından Kötü Bir Gün ve Karanlık Köy romanlarını da okurlarının beğenisine sundu.

Kendine has akıcı üslubuyla kısa sürede edebiyat severlerin büyük beğenisini toplayan Gürgen Öz, Kötü Bir Gün kitabını Storytel için seslendirdi. Bir apartman dairesinde sıkışan bir psikolog ile apartman görevlisinin yüzleşmeleri üzerinden baba oğul ilişkisi, sınıf çatışması, otorite ve güç savaşları ve içsel özgürlük gibi kavramları sorgulayan Kötü Bir Gün, katmanlı yapısı ve şaşırtıcı kurgusuyla edebiyat severleri bekliyor.

Sen de Kötü Bir Gün’ü Gürgen Öz’ün sesinden dinlemek istersen şimdi tıkla!

Gürgen Öz Kimdir?

Gürgen Öz, 10 Mayıs 1978 yılında Kastamonu’da doğdu. Çocukluğu da Kastamonu’da geçen sanatçı, lise eğitimini Kastamonu TED Koleji’nde tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde bir yıl eğitim gördü ve son olarak Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne geçiş yaparak bu okuldan mezun oldu.

Daha konservatuar öğrencisiyken kaleme aldığı Alman Satrancı isimli senaryosu kısa filme çekilen Gürgen Öz, bu filmiyle yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallerde beğeni kazandı. 2001 yılında konservatuardan mezun olduktan sonra aynı okulda iki yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bakırköy Belediye Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları’nda da oyuncu olarak görev aldı.

Gürgen Öz’ün geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlayan ilk çalışması, Okan Bayülgen’in hazırlayıp sunduğu “Makina” programındaki doğaçlama skeçleri oldu. Kısmetim Otel, Aşka Sürgün, Aşk Oyunu, Avrupa Yakası, Melek, Sakarya Fırat, Aşkım Aşkım, Başrolde Aşk, N’olur Ayrılalım, Bay Yanlış, Menajerimi Ara adlı televizyon dizilerinde oyuncu olarak yer alan Gürgen Öz, Hokkabaz, Çinliler Geliyor, Plajda, Romantik Komedi 1 ve 2, Görünmeyen, Zaman Makinesi 1973, Müthiş Bir Film, Hareket Sekiz, Afacanlar: İş Başa Düştü, Hayalet: 3 Yaşam, Aşk’ı Çağırırsan Gelir filmleriyle sinema perdesinde de yer aldı.

Semiha Berksoy Opera Vakfı’nda doğaçlama dersleri veren Gürgen Öz, sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği ve gündemdeki olayları mizahi bir dille yorumladığı paylaşımlarıyla geniş bir takipçi kitlesine ulaştı.

Gürgen Öz, edebiyat dünyasına ilk olarak 2013 yılında yayımlanan öykü kitabı Nevrotik ile merhaba dedi. Büyük beğeni toplayan bu kitabın ardından Karanlık Köy ve Kötü Bir Gün romanlarıyla edebiyat severlerin karşısına çıkan sanatçı, evli ve bir çocuk babasıdır.

En sevdiğin sanatçıların sesli kitapları Storytel’de!

En sevdiğin yazarların eserlerini, onların sesinden dinlemek ister misin? O halde yapman gereken tek şey Storytel’e üye olmak! Gürgen Öz, Ahmet Ümit, Ali Poyrazoğlu ve daha pek çok sevilen ismin kaleme aldığı kitapları onların sesinden dinlemek için şimdi Storytel’i indirebilirsin. Üstelik ilk 14 gün ücretsiz deneme fırsatıyla! Mobil cihazına Google Play Store ve Apple Store’dan Storytel uygulamasını indir ve en sevdiğin kitaplara her an her yerden ulaşmanın tadını çıkar. İşte sesli kitap dinlemek bu kadar kolay! Şimdi tıkla, Storytel’in büyülü dünyasına dahil olma fırsatını kaçırma!

Sesli Kitap

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın