Hayatta Duruşunu Değiştirecek Sihirli Değnek Gücünde Kişisel Gelişim Kitapları

Zaman zaman bir mucize olsun diye yalvarırken yakalarız kendimizi. Ritüeller, dualar ederiz, dilekler tutarız… Bütün bunlar tabii ki güzel, ne var ki harekete geçmiyorsak hiçbiri bir işe yaramaz. Eğer hayatımızı, kendimizi, baktığımız pencereyi değiştirmek istiyorsak önce bizim harekete geçmemiz gerekiyor. Niyet etmemiz, hatalarımızı kabullenmemiz, yardım almamız, plan yapmamız, harekete geçmemiz gerekiyor. İnsanın uzun zamanlar boyunca benimsediği alışkanlıkları bırakması ise hiç de öyle kolay olmuyor. En ufak bir zorlukta motivasyonu düşebiliyor, hevesi geçebiliyor.

İşte böyle zamanlarda sana rehberlik edecek, kulağına sihirli sözcükleri sıralayacak birine, belki de bir kitaba ihtiyacın var… Her an yanında olmasını isteyeceğin, kişisel gelişim kitapları Storytel’de!

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Mark Manson’ın çıktığı günden beri dikkatleri çeken, en çok satanlar listesinde uzun bir süre adına rastladığımız kitabını İbrahim Selim seslendiriyor.
Hayattaki seçimlerimizin, olaylara bakışımızın aslında dünyamızı nasıl etkilediğini örneklerle anlatıyor.
“Siz ne yaparsanız yapın, hayat başarısızlıklarla, kayıplarla, pişmanlıklarla doludur ve ölüm vardır. Hayatın önünüze çıkardığı tüm bu tatsızlıkları kabullendiğinizde yenilmez olursunuz. Neticede ıstırabı aşmanın tek yolu önce ona katlanmayı öğrenmektir.”

Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir

Bir sufi ve aklı karışmış genç bir kız… Ne nereye gideceklerini ne de ne yapacaklarını biliyorlar. Bir yola çıktılar ama yanlarında kendilerinden başka hiçbir şeyleri yok. 7 gün sürecek bir yolculukta buldular kendilerini… Bu 7 günün sonunda da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tüm dünyanızın sadece 7 günde değişmesi mümkün mü? Evet, mümkün. Kader, tesadüf… Hakan Mengüç ile değişimi başlatmaya hazır mısın?

Hayır Diyebilme Sanatı

Asla insanlara hayır diyemeyenlerden misin? Sırf etrafın ne der diye düşünerek pek çok fırsata, teklife sırt mı çeviriyorsun? Cep telefonunu hafta sonu tatilinde kapatınca özgür hissediyor musun? Özgürlük senin için ne ifade ediyor?
Seni sen yapan sınırları, ayrıntıları sana yeniden hatırlatmaya belki de yeniden keşfetmeni sağlamaya çalışıyor.

Beynine Format At

Barış Muslu iddialı bir giriş yapıyor ve şöyle söylüyor:
“Bütün korkularınızdan arınacak, fobilerinizden, sigara bağımlılığından, kilolarınızdan kurtulacak; kronik ağrılarınıza, hayatınızı zorlaştıran yanlış inançlarınıza son vereceksiniz. Hem de gayet bilimsel, etkin ve sistematik bir yöntemle. Çoğu durumda dakikalar içinde! Tek şartım var! Siz de iyi bir öğrenci olacak, kendi üzerinizde çalışmak için zaman ayıracaksınız. “Pozitif düşün, hayallerin gerçek olsun” diyen, etkisi “ara gazı” vermekten öteye gitmeyen kişisel gelişim kitaplarından siz de sıkılmadınız mı zaten?”
NeuroFormat yöntemini hayatımıza kazandırmayı amaçlayan Barış Muslu ile yepyeni bir ben yaratmaya var mısın? Unutma; imkansız diye bir şey yok!

Salgın Psikolojisi – Bir Başa Çıkma Rehberi

2020’nin sadece bizim için değil, tüm dünya için oldukça zor geçtiği bir gerçek. İnsanlık tarihine bakınca çok uzun zaman sonra hayatımıza yeniden salgın sözcüğü son derece etkin bir şekilde girmiş oldu. Peki salgın seni nasıl etkiledi? Neler hissediyorsu? Ruh halin ne gibi yaralar aldı bu süreçte?
Mahir Yeşildal ve Ela Reyhanlıoğlu bu süreçle başa çıkabilmemiz için muhteşem bir rehber hazırlamış.

Niyet Defteri

Sözlerin büyüsüne inananları hiç duymuş muydun? Ağzımızdan hemen hemen her çıkan sözcüğün aslında niyetler olarak evrene gittiğini… Meltem Güner; dile getirdiğimiz her sözcüğün hayatımızı nasıl etkilediğini anlatırken kendimizle çalışabilmemiz için de bol bol sorular soruyor.

Kitap ÖnerileriKitap TavsiyeleriKişisel Gelişim KitaplarıOkunması Gereken Kitaplar

İlgini Çekebilir

Saatleri Ayarlama Enstitüsü Alıntıları

10/10/2023

İmparatorluktan cumhuriyete geçiş sırasında yaşanan toplumsal değişimi en güzel anlatan romanlardan Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Türk edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden. Tüm romanlarını bir toplum bilimci gibi kaleme alan Tanpınar bu ölümsüz eserinde […]

Çantamdan Fil Çıktı Storytel’de

10/10/2023

Elbette Satürn ‘de bir hastanede tedavi olmayı tercih edebilirdi. Çantasından bir gezegen çıkabilirdi. O gezegene giderken çantasından uzay korsanları çıkabilirdi. Ya da okyanusun derinliklerinde tam teşekküllü bir Denizaltı Hastanesine gidebilirdi. Mert Arık’ın özgün bir üslupla […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın

Storytel'i Şimdi Dene