Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama Şimdi Storytel’de

İnsanların önemli bir kısmı yaşadıkları olumsuz olayları yaşamayı hak etmiyor olabilirler, gerçekten de adaletsizliğe uğramış olabilirler. Ama yaşadıklarımız konusunda hak arayışımız konusunda artık yapacak bir şey kalmamışsa, hayatımızın geri kalanını da öfke durağına hapsetmemek gerekir.

Beyhan Budak’ın kaleminden çıkan Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama, kişisel gelişim alanında yazılmış benzersiz bir kitaptır. Kendine has üslubu ve derin içgörüsü ile tanınan Budak, bu çalışmasında kendi hayat deneyimlerinden yola çıkarak, okuyuculara ilham veren önerilerde bulunuyor.

Fırtına geçtikten sonra onu nasıl atlattığınızı hatırlamayacaksınız. Nasıl hayatta kaldığınızı da. Hatta fırtınanın dinip dinmediğinden bile emin olamayacaksınız. Ancak bir şey kesindir; fırtınadan çıktıktan sonra fırtınaya girenle aynı insan olmayacaksınız.

Beyhan Budak, ilgi çekici kişisel gelişim hikâyeleri anlatırken, okura hayatta karşılaşabileceği zorluklara ilgili rehberlik yapmayı amaçlıyor. Ana teması hayatta kontrol edemeyeceğimiz durumları kabullenmek olan kitap, bu durumlarla nasıl başa çıkabileceğimizi anlatıyor. Beyhan Budak, okurlara potansiyel gücün sınırlarını ve aktüel gücün farkındalığını anlamayı aşılıyor.

Birileri de bizim hakkımızı biz ne yaparsak yiyecek; trafikte, sırada önümüze geçecek, saygısızlık yapacak, yemeklerimiz ya da kargolarımız geç gelecek. Bunların hepsi bu dünyada başına gelecek. Önemli olan kısım şu, bu yaşadıkların gerçekten tetikte olmanı, her zaman savaşmanı..

“Güçsüz değilsin, sadece insansın” mottosunun benimsendiği kitap, sadece hayat hakkında düşünmeye sevk etmekle kalmıyor, aynı zamanda okurlara kendi hayatlarında uygulayabilecekleri pratik ipuçları sunuyor. Budak’ın önerilerini uygulayarak kendi yaşamınızda pozitif değişiklikler yapıp, kişisel gelişim serüveninize katkıda bulunabileceksiniz.

Güçlü anlatımıyla öne çıkan Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama, Beyhan Budak’ın kişisel gelişim alanındaki derin bilgisini yansıtan eşsiz bir çalışma. Siz de kişisel gelişim yolculuğuna çıkarken ilham arıyorsanız, yazarın özgün fikirleriyle anlam kazanan bu kitaba kesinlikle göz atmalısınız.

Beyhan Budak Kimdir?

Beyhan Budak 1985’te Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, insanın derinliklerine inme merakının da etkisiyle İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitim almaya karar verdi. İstanbul’un sunduğu zengin bilim, kültür ve sanat olanaklarından yararlanmayı kafasına koyan Budak, akademik kariyer anlamında sağlam bir temel attı. Üniversite yıllarında birçok sosyal proje ve etkinlikte yer alarak çeşitli derneklerle işbirliği yaptı. Ayrıca dershanelerden rehabilitasyon merkezlerine kadar pek çok farklı kurumda staj yaparak iş alanında önemli deneyimler kazandı.

Mezun olduktan sonra özel bir eğitim merkezinde çalışmaya başlayan yazar, burada çocuklarla ve aileleriyle çalışarak, onların gelişimine katkı sağladı. Kısa bir süre Tedaş Genel Müdürlüğü’nde görev aldıktan sonra, gerçek tutkusunun insanı anlamakla ilgili olduğunu fark edip, Sağlık Bakanlığı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı. Bu süre zarfında insanların hayatında olumlu değişimler yaratmak için çalıştı.

Beyhan Budak, kariyerine akademik açıdan değer katan yüksek lisans çalışmalarına da önem vermiştir. Özellikle psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında yaptığı yüksek lisans çalışması, uzmanlık alanında derinlemesine bilgi ve deneyim kazanmasını sağlamıştır. Bununla birlikte klinik psikoloji alanında da yüksek lisans yaparak insanların zihinsel ve duygusal anlamda sağlıklı olmasına yönelik etkili müdahaleler yapabilme yetkinliği kazanmıştır.

Beyhan Budak, psikoloji alanında yaygın olarak farkındalık yaratmak ve insanlara rehberlik etmek amacıyla, medya ve sanat alanlarında da aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmüştür. Televizyon ve radyo programlarında psikoloji alanındaki görüşlerini paylaşmış, çizgi film senaryolarına danışmanlık yaparak çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlamıştır. Aynı zamanda fabrikalarda çalışanlara destek hizmetleri sunarak, yoğun iş temposunda çalışan insanların psikolojik açıdan güçlü bir çalışma ortamı oluşturabilmelerine katkıda bulunmuştur.

Toplumda pozitif değişim yaratmak için TEDx konuşmalarında sahne alan Budak, O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil! ve İnsan Nasıl Değişir, Nasıl Değişmez? başlıklı konuşmalarıyla birçok insana ilham vermiştir. 

Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama Storytel’de

Modern çağın karmaşasından yorulanlara, içindeki gerçek gücü keşfetmek konusunda rehberlik sunan Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama tam bir başucu kitabı. Eğer ufuk açıcı bir deneyim yaşamak istiyorsan Beyhan Budak imzalı bu kitabı Storytel aracılığıyla sesli olarak dinleyebilirsin. 

Kitap TavsiyeleriRomanSesli Kitap

İlgini Çekebilir

Saatleri Ayarlama Enstitüsü Alıntıları

10/10/2023

İmparatorluktan cumhuriyete geçiş sırasında yaşanan toplumsal değişimi en güzel anlatan romanlardan Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Türk edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden. Tüm romanlarını bir toplum bilimci gibi kaleme alan Tanpınar bu ölümsüz eserinde […]

Çantamdan Fil Çıktı Storytel’de

10/10/2023

Elbette Satürn ‘de bir hastanede tedavi olmayı tercih edebilirdi. Çantasından bir gezegen çıkabilirdi. O gezegene giderken çantasından uzay korsanları çıkabilirdi. Ya da okyanusun derinliklerinde tam teşekküllü bir Denizaltı Hastanesine gidebilirdi. Mert Arık’ın özgün bir üslupla […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın

Storytel'i Şimdi Dene