Okunması Gereken En İyi Polisiye Romanlar Listesi

Her kitap türünün bir albenisi var ama tutkunları iyi bilir ki iyi yazılmış polisiye romanlar bizi bambaşka dünyalara götürmekte ustadır. Başarılı bir kurguyla sunulan cinayetler, suç, gerilim ve gizem dolu hikayelerle polisiye romanlar kimi zaman heyecandan nefesimizi keserken kimi zaman sürpriz sonlarıyla bizi şaşkınlığa düşürür. İster polisiye türünün tutkunlarından ol ister bu türü merak edip yeni başlamak isteyenlerden ol polisiye roman biçiminde sana yol gösterecek bir liste hazırladık. Storytel’de okunması gereken polisiye romanlar listesi için yazımızı okumaya devam et. 

Doğu Ekspresinde Cinayet – Agatha Christie

Eğer size yalan söylemiş olan birinin yüzüne gerçeği çarparsanız, çoğunlukla hemen gerçeği açıklar, tabii büyük ölçüde şaşkınlıktan. Ancak bu tepkiyi görmek için yaptığınız tahminin doğru olması gerekir.

Polisiye romanların usta ismi Agatha Christie, kült olmayı başaran bir eseriyle karşımızda. Yazarın romanlarının değişmez kahramanı dedektif Hercule Poirot, Doğu Ekspresi ile seyahat ederken, aynı sırada trende bir cinayet işleniyor. Amerikalı yolculardan birisinin bıçakla öldürülmesiyle dedektif cinayeti aydınlatmak için görevlendiriliyor. Pairot, cinayeti, zekâsı ve deneyimiyle çözmeye çalışırken okuyucu kendisini oldukça sürükleyici bir hikâyenin içerisinde bulur.

Doğu Ekspresinde Cinayet eserini Murat Eken‘in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Sis ve Gece – Ahmet Ümit

O günlerde her şeyin bir anlamı vardı. Kendimi hiç boşluktaymış gibi hissetmezdim. Gerçekliğin saçma duvarları arasında sıkışıp kalmazdım.

ahmet ümit

Polisiye romanlar dendiğinde akla ilk gelen isimlerden Ahmet Ümit, Sis ve Gece ile Türkiye’nin hafızasından yeşeren bir polisiye kurgusunu şekillendiriyor. Güzel sanatlar öğrencisi Mine ve polis görünümünde bir istihbaratçı olan Sedat karakterlerinin etrafında şekillenen hikaye, Mine’nin aniden ortadan kaybolmasıyla heyecan üstüne heyecan doğuruyor. 

Sis ve Gece eserini Tolga Korkut’un sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Oğul – Jo Nesbo

Yaşamla ölümü ayıran şey ne kadar küçüktü. Mutlulukla trajediyi. Anlamlıyla anlamsızı.

jo nesbo oğul

Oğul, Norveç’teki polisiye türünün en iyi temsilcilerinden Jo Nesbo’nun tek solukta okunan romanlarından biri. Ailesinin trajik ölümüyle sarsılan Sonny, eroin karşılığında işlemediği bir suçtan dolayı kader mahkumu olur. Bir gün hapiste babasının aslında intihar etmediğini fakat bir cinayete kurban gittiğini öğrendikten sonra tek amacı babasının intikamını almak ve adaleti kendi yöntemleriyle tesis etmek olacaktır. 

Oğul eserini Barış Özgenç’in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Morgue Sokağı Cinayeti – Edgar Allan Poe

Gerçek her zaman bir kuyunun dibinde değildir….Biz onu vadilerin derinliklerinde ararken, o dağların doruklarında durmaktadır.

morgue sokagı

Polisiye türü söz konusu olduğunda, grotesk eserleriyle korku ve suç türlerinin en iyi temsilcilerinden Edgar Allan Poe ismini zikretmesek olmazdı. Morgue Sokağı Cinayeti’ni okuduğun sırada, bir cinayetin çözümlenişini en ince ayrıntılarıyla takip edeceksin ve bu durum seni oturduğun yere çivileyecek.

İlk modern dedektiflik öyküsü olarak bilinen eserde Dupin karakteri ayrıca efsane Sherlock Holmes ve Agatha Christie’nin Hercule Pairot karakterlerinin bir nevi arketipidir. Morgue Sokağı Cinayeti’ni, mutlaka okunması gereken polisiye romanlar listene almalısın. 

Morgue Sokağı Cinayetleri eserini Kerim Öztürk’ün sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Kızıl Nehirler – Jean-Christophe Grangé

Uzakta, kızgın bir güneş, bulutları yırtarak doğuyordu. Yüreğini hapseden karanlıkları hangi türden bir güneşin aydınlatabileceğini bilmiyordu.

kızıl nehirler

Jean-Christophe Grangé eserleri, Polisiye romanlar arasında gerilim ve gizem türlerinin unsurlarını eşine az rastlanır cinsten bir yazım maharetiyle sentezleyen son derece sürükleyici kurgulardır. Bu iki türün unsurlarını başarıyla bir araya getiren yazar, Kızıl Nehirler’de, birbirinin neredeyse zıt karakterlere sahip iki polisin farklı perspektiflerinden seri cinayetleri çözümleyip aydınlığa kavuşturma serüvenini anlatıyor. 

Kızıl Nehirler eserini Erdem Akakçenin sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Kadın Cinayetleri – Verda Pars

İnsan dediğin, hayatını otuz beşine kadar yaptıklarıyla düzenliyordu. Geri kalanını da bunları korumakla geçiriyordu.

kadın cinayetleri

Verda Pars’ın ilk romanı Kadın Cinayetleri, toplumun derin bir yarasına odaklanıyor. Romanın kahramanı gazeteci Misli Perin yaşam tutkusuyla dolu olmasına rağmen intihar eden bir kadın yazarın hikayesinin peşine düşüyor. 

Kadın Cinayetleri eserini Luiza Almızrak’ın sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Kayıp Kızlar – Tess Gerritsen

Bağımsız bir kadın için bir numaralı kural: Hiçbir zaman bir erkeğin senin için vazgeçilmez olmasına izin verme.

kayıp kızlar

Amerikalı yazar Tess Gerritsen’in kaleme aldığı Kayıp Kızlar, kitabın son sayfasına kadar katilin kim olduğunu çözmekte zorlanacağın, en sürükleyici ve okunması gereken polisiye romanlar arasında gösterilebilecek bir eser.

Amerika’nın arka sokaklarında Güney Lexington’da seri cinayetler baş göstermiştir. Ancak ölenlerin hepsinin uyuşturucu bağımlısı olması devletin olayların üstünü örtmesiyle sonuçlanır. Kitabımızın kahramanı adli tıp uzmanı Kat’in ise kendi doğup büyüdüğü sokaklardaki bu esrarengiz cinayetlerin peşini bırakmaya niyeti yoktur.

Kayıp Kızlar eserini Dilek Gürel’in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Beyoğlu Rapsodisi – Ahmet Ümit

Sanatçı olsun ya da olmasın, insanoğlu kendini bildiğinden beri hep ölümsüzlüğü aramıştır.

beyoğlu rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi Ahmet Ümit’in kaleminden filizlenen en sürükleyici ve okunması gereken polisiye romanlar arasında başı çekiyor. Kitap, Selim, Kenan ve Nihat isimlerindeki üç arkadaşın cinayet araştırmalarıyla başlayan hikayelerini anlatıyor. Bu soruşturmalarla baş gösteren olaylar zinciri, yaşadıkları maceralar ve ardı arkası kesilmeyen bilmecelerle kitap son sayfasına kadar heyecanı doruk noktasında tutuyor. 

Beyoğlu Rapsodisi eserini Beyti Engin’in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Kızıl Ölümün Maskesi – Edgar Allan Poe

Yaşadığım dehşeti, sanırım, anlatmak tamamen imkansız; yine de bu korkunç bölgelerin gizemlerini çözme merakı ümitsizliğimi bastırıyor ve ölümün en iğrenç yüzü karşısında sakinleştiriyor.

kızıl ölümün maskesi

Tomris Uyar tarafından seçilen 13 Poe öyküsünden oluşan Kızıl Ölümün Maskesi, yazarın en çarpıcı yazılarını bir araya getiriyor.  Poe, basit polisiye romanlar yazmaktan ziyade, hakikatin peşinde koşturulan, insan ruhunun en karanlık ve gizemli yönlerine ışık tutulan gotik edebiyatın seçkin örneklerini vermeyi tercih eden bir yazar.

Yazarı bir de Tomris Uyar’ın gözünden görmek istiyorsan kısa hikayelerden oluşan Kızıl Ölümün Maskesi ile mutlaka tanışmalısın. 

Kızıl Ölümün Maskesi eserini Levent Ünsal’ın sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Bin Mumlu Ev – Meredith Nicholson

İnsanın ruhu, Tanrı’nın mumudur.

bin mumlu ev

30 yılda tam 30 kitap yazan Meredith Nicholson’ın 1905 yılında yayımlanan romanı Bin Mumlu Ev, kendisine kalan mirası alabilmek için görkemli bir malikanede bir yıl yaşamak zorunda olan Glenarm’ın hikayesini anlatıyor. Geceleri duyduğu tuhaf seslerle, bilinmezlik ve tehlikelerle dolu bu malikanede Glenarm’ın aşk, entrika, giz ve ezoterizm yüklü maceralarını dinliyoruz. Birçok dile çevrilmiş ve tiyatro ile beyazperdeye uyarlanmış gotik türündeki Bin Mumlu Ev, döneminin satış rekorları kırmış önemli suç romanlarından biri. 

Bin Mumlu Ev eserini Fatih Sönmez’in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Kan İzlerinin Peşinde – Graeme Macrae Burnet

Eşinin ölümünün onu yasa boğduğundan da hiçbir şüphem yok. Fakat mutsuzluğa bizden daha iyi ayak uydurmuştu ve artık bu dünyadan zevk alıyormuş numarası yapmak zorunda olmadığından rahatlamış gibiydi.

kan izlerinin pesinde

19. yüzyılın İskoçyası’nda bir köyde geçen Kan İzlerinin Peşinde, bizi toprak sahiplerinin topraklarını işleyerek hayatta kalmaya çalışan insanların arasına götürüyor. Kitapta, yoksulluğun ve eğitimsizliğin kol gezdiği bir ortamda bir katilin hapishane günlüklerinden cinayet güdüsünü anlamaya çalışıyoruz. Gerçekten de tek suçlu cinayeti işleyen midir yoksa toplum da bir suçun nihai ortağı mıdır? 

Kan İzlerinin Peşinde eserini Efe Özgün’ün sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Yabancı – Camilla Läckberg

Kariyer merdiveninde kendisinden daha yükseğe tırmanan bir kadını takdir edebilmek için gerçek bir erkek olmak gerekirdi.

camilla lackberg yabancı

İsveç’in en sevilen polisiye yazarlarından Camilla Läckberg’in kaleme aldığı Yabancı, bizleri gizemli bir cinayeti seyretmeye davet ediyor. Gerilim ve suç unsurlarını başarıyla işleyen yazar, Yabancı ile, kurgu ve karakterlerin işleniş şeklinin hat safhada akıcı olduğu ve bu nedenle heyecanı zirvede hissedeceğin bir roman ortaya çıkarmış. 

Yabancı eserini Gökçe Eyüboğlu’nun sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Leyleklerin Uçuşu – Jean-Christophe Grangé

Orta Afrikalılar hayvanlardan bir Avrupalı gibi bahsetmiyorlardı. Onların gözünde hayvanlar korku ve saygı duyulması gereken, gizli duyguları ve güçleri olduğuna inanılan üstün, en azından insanlara eşit yaratıklardı.

leyleklerin uçuşu

Leyleklerin Uçuşu, tüm diğer Jean-Christophe Grangé romanları gibi yazarın yeteneğinin tartışılmaz olarak görüldüğü eserlerinden biri. Farklı kıtalardan farklı kültürleri romanlarına yedirmekte usta olan yazar, Leyleklerin Uçuşu’nda bir kuş bilimcinin tuhaf ölümünün ardında yatan gizemli bir hikayenin peşine düşüyor. Grangé’ın unutulmaz eserini kesinlikle okunması gereken polisiye romanlar listene katmalısın. 

Leyleklerin Uçuşu eserini Erdem Akakçenin sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Virane Harita – Kobo Abe 

Şehir, kapalı bir sonsuzluk. Asla kaybolunmayan bir labirent. Her bölgesi ayrı numarayla numaralandırılmış sana özel bir harita. İşte bu yüzden yolunu kaybetsen bile kaybolmazsın. 

Virane Harita, ansızın ortadan kaybolan birini konu edinir. Bir akaryakıt satışı firmasında departman şefi sıfatıyla çalışan Hiroshi Nemuro beklenmedik bir şekilde ortadan kaybolur. Eşi ve kayınbiraderi Hiroshi’yi aramaya koyulur. Altı ay boyunca hiçbir ipucu elde edemeyince meseleyi dedektiflik bürosuna taşırlar. Olayları kendisinden öğrendiğimiz anlatıcı ve aynı zamanda baş karakter olan dedektif, kayıp kişinin arkadaşlarıyla iletişime geçer. Çalıştığı ofislere girip çıkar. Ancak, eline dişe dokunur bir şey geçmez.

Kobo Abe’nin diğer seri ve tekil kitaplarındaki tema Virane Harita’da da kendini tüm gücüyle gösterir. Virane Harita, bitmek bilmez sorgulamalara, arayışlara, koşuşturmacalara ve karanlıklara meyli olanların romanı.

Virane Harita eserini Gürsu Gür‘ün sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Kan ve Gül – Alper Canıgüz 

Elinde çekiçten başka bir şey olmayan insan her şeyi çivi olarak görür. 

Kördüğüm olmuş ve bulanmış olaylar içeren, kanlı, karanlık, müzikal, bir roman Kan ve Gül. Bir o kadar gerçeküstücü. Dahası, Türkçe modern polisiye kitapları arasında en dikkat çekici konulardan birine sahip.

Romanın esas karakteri Aziz, gizemli bir şekilde zamanda geriye gider ve kendini 1994 senesinde bulur. Nirvana grubunun meşhur solisti Kurt Cobain’in intihar etmesine henüz birkaç ay vardır. Alper Canıgüz’ün bu polisiye romanı okuru 90’lı yılların nostaljisine sevk etmekle kalmıyor, Türkiye’den bir memleket panoraması da sunuyor. Üstelik tüm bunları, geçmişe dönük yolculuk edip bir hatayı telafi etmeye çalışan Aziz’in hayatı üzerinden yapıyor.

Kan ve Gül eserini Yiğit Özşener‘in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Lontano – Jean-Christophe Grangé 

Hiçbir beyin her şeyi öngöremez. Aksi takdirde savaşlar sadece birkaç gün sürerdi. 

Polisiye türüyle içli dişli olanların bir solukta okuyacakları, temposu yüksek bir roman. Soluk kesici ve gerilim dolu bu roman, Fransa-Kongo arasında gerçekleşen olaylar zincirini konu ediniyor. Kara büyü, canavar karakterli bilinmeyen bir kişi, intikam, sırlarla dolu bir baba, travmatik geçmiş, aile içi baskı… Lontano, polisiyenin psikolojisini yazıyor ve Afrika kıtasının gizemli noktalarına uzanan inanılmaz cinayetleri konu ediniyor.

Lontano eserini Sezgi Deniz‘in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Arsen Lüpen – Centilmen Hırsız – Maurice Leblanc

Onlarca yıllık deneyim insana hayatta karşılaştığı engellerle başa çıkabilecek bir donanım kazandırıyor.

Arthur Conan Doyle’in Sherlock Holmes’ü iyiliksever bir dedektiftir, Gaston Leroux’un Erik’i aşık bir yardımsever, Leblanc’ın Arsen Lüpen’i ise, çağdaşlarının aksine kötü karakter klişelerine meydan okuyan bir anti-kahraman profilidir. En zor durumlarda bile paçayı kurtarmasını bilen, hazırcevap, sinsi ve kurnaz bir karakterdir Arsen Lüpen. Bir suç makinesidir! Zekâsı sayesinde onu yakalamaya çalışanların akıllarıyla oynar ve karda yürüyüp izini belli etmez. Aynı zamanda cesur ve bir o kadar centilmendir.

Arsen Lüpen; yazarın, anarşist eylemci Marius Jacob’tan esinlendiği, zamanında büyük yankı yapmış ve geniş bir okur kitlesi edinmiş bir yapıtı.

Arsen Lüpen – Centilmen Hırsız eserini Umut Tabak‘ın sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Sherlock Holmes – Akıl Oyunlarının Gölgesinde – Sir Arthur Conan Doyle

İnsan, teorileri gerçeklere uyduracağına, farkında olmadan gerçekleri teorilere uydurmaya çalışır.

İnsanları okumada uzman, dehasıyla çevresini şaşırtan dedektif Holmes, beyin fırtınalarıyla suçluları gafil avlamaya devam ediyor. Polisiye edebiyatının en ünlü kurgusal simalarından Holmes, etkileyici bir karizma ve derin bir gözlem gücüne sahip. 56 farklı hikâyenin bulunduğu eserin bu kitabında Holmes, detaycı ve takıntılı düşünme stiliyle örtbas edilmiş veya unutulmuş suçları açığa çıkarıyor.

Sherlock Holmes – Akıl Oyunlarının Gölgesinde eserini Levent Ünsal‘ın sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Rehine – Tess Gerritsen

İnsanlar görmeyi beklediklerini görür. Korkunç şeylerin güzel görünebileceği asla akıllarına gelmez.

Nero Ödülüne layık görülen ve ‘En İyi Roman’ dalında Edgar Ödülü’ne aday gösterilen Rehine, ses getiren bir kurgu roman. Rehine, Mila ismindeki 17 yaşındaki hem öksüz hem yetim bir kızın fuhuş çetesinin eline düşüp kaçırılmasıyla başlar. Rusya’dan Amerika’ya, satılan altı arkadaşıyla birlikte Mila, suç şebekesinin elinden kurtulduktan sonra, gizem ve korku dolu bir olaylar zincirinin parçası olur.

Adli doktor Maura İsles ise hastanenin morg bölümünde bir ses duyar. Kulağına çalınan ses, otopsi sırasında olan bir cesede aittir. Gözleri açılan agresif kadın, güvenlik görevlisini gözünü kırpmadan öldürüp altı kişiyi rehin alır. Yetkililer tarafından bu olayın alelade ve basit bir rehin krizi olmadığını anlamak çok sürmeyecektir.  

Rehine eserini Dilek Gürel‘in sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Vaiz – Camilla Läckberg

İnsan neredeyse kesin olan bir şeyi asla kesin olarak değerlendirmemeliydi.

Yazarın doğup büyüdüğü Fjällbacka kasabasında geçen, serinin diğer romanı Vaiz, Erica ve Patrik’in öyküsünü sürdürüyor. Canavarca hisle, işkence yapılarak katledilmiş genç bir kadın cesedi yetkililer tarafından bulunur. Üstelik, yirmi dört yıl kadar önce aniden ortadan kaybolan iki kızın kemikleriyle yan yana. Aksi gibi Jenny ismindeki genç kız da tam bu sırada kaybolmuştur. Kasabada paniğin artması ve bulguların ayyuka çıkması üzerine polis teşkilatı harekete geçer.

Kanıtlar, şahitler ve ipuçlarının, örülen gizem ağlarını gitgide çözdüğü Vaiz’de okur sürükleyici bir kronolojinin göbeğinde bulacak kendini. Kitapları bugüne kadar 60’tan fazla ülkede 20 milyonu aşkın bir satış rakamına ulaşan Läckberg, İskandinav polisiyesinin altın isimlerinden biri. Daha evvel Hayalet Adası kitabıyla ses getiren yazar, Vaiz kitabında olur olmadık zoraki şaşırtmacalarla okuru sıkmıyor. Aksine, her biri yapbozu tamamlayan parçalarla ilerleyip sürükleyici ve sonunda hayret verici bir sona ulaşıyor.

Vaiz eserini Luiza Almızrak‘ın sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Yarasa – Jo Nesbø

Şiddet tıpkı Coca Cola veya Kitâb-ı Mukaddes gibidir. Değişmeyen bir klasik…

Yarasa, gerilim-polisiye türünün Norveç’teki en iyi temsilcilerinden biri olan Jo Nesbo’nun Harry Hole serisinin ilk kitabı. Her zamanki akıcı üslubuyla okuru kitabın sayfalarına kilitleyecek bir hikâye yazan Nesbo, Yarasa’da kadınları hedef alan bir seri katilin yakalanma sürecine kadar gelişen olayları anlatıyor. Oldukça gerçekçi karakter tasvirleri ve gizemli olay örgüsüyle okuyucuyu içine çeken Yarasa, kendinden sonra gelecek, polisiye klasikleri arasına girmeye aday kurguların ilki.

Yarasa eserini Levent Ünsal‘ın sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larsson

Bu dünyada en başarılı sahtekârlar ödüllendirilir.

Her şey, kaybettiği itibarını tekrar kazanmak isteyen bir gazeteci olan Mikael’in yolunun Lisbeth Salander ile kesişmesiyle başlıyor. Klasik ve yumuşak başlı bir kadın görünümüne sahip olmayan Lisbeth, gazeteci Mikael ile eski bir cinayeti araştırmaya koyulur. Cinayet perdesi aralanırken Vanger ailesinin kirli geçmişi ortaya çıkar ve yazar bizi şiddet ve ensest de dahil olmak üzere pek çok toplumsal meseleyle yüzleşmeye davet eder. Kadın kahramanları ve hatta anti kahramanları hikayelerin baş köşesine koyan eserleri sevenler için Ejderha Dövmeli Kız, mutlaka okunacaklar listesinde ilk sıralarda olmayı hak eden bir eser.

Ejderha Dövmeli Kız eserini Tolga Korkut‘un sesinden Storytel’de dinleyebilirsin.

Polisiye Gerilimini Storytel’de Deneyimle!

Storytel geniş arşivini her geçen gün büyütürken, her türde ve yazarın tutkunlarını tatmin edecek eserlere yer vermeye devam ediyor. Serüven ve gerilim esaslı polisiye romanları da geniş bir yelpaze ile Storytel’de. Grange’den Poe’ya polisiye roman türünün en iyi örneklerini ve çok daha fazlasını bulabileceğin Storytel’de sesli kitap deneyimi için beklemene gerek yok. Hemen abone ol. 

Editörün SeçimiKitap TavsiyeleriOkunması Gereken KitaplarRomanSesli Kitap

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın