Seyahat Etmeden Yeni Yerler Keşfetmeni Sağlayacak En İyi Gezi Kitapları

Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlere şahit olmak hayatımıza yeni hikayeler katar. Hikayeler çoğumuz için ilham vericidir, bakış açımızı geliştirir ve bizi değiştirir. Kısaca seyahat etmek, sadece gezmek değildir ve bundan mahrum kalmamak gerekir. Peki ya mahrumsak? İşte o zaman kitaplar, gezi kitapları imdadımıza yetişir.

Özellikle dışarı çıkma özgürlüğümüzün büyük ölçüde kısıtlandığı pandemi günlerinde kitaplara eskisinden çok daha fazla ihtiyacımız var.  Çünkü kitaplar nerede olduğumuza bakmaksızın bizi kendi diyarlarına sürükler ve özgürleştirir. 

Storytel olarak senin için derlediğimiz bu gezi kitapları listesiyle, başkalarının seyahat hikayelerine ortak olarak yeni yerler keşfedebilir, pandemi kısıtlamalarının ötesine geçebilirsin.

Güney Afrika: Kıtanın Gökkuşağı

Profesyonel Turist Rehberi kokartına sahip Serdar Nazım Bölükbaşı tarafından yazılan bu kitap okurlarını Afrika’nın en ücra köşelerinden en turistik yerlerine kadar uzanan heyecan verici bir yolculuğa çıkarıyor.  Eski hikayelere, güncel haberlere, doğal hayata ve insanların yaşantılarına dair pek çok şeye bu kitapta rastlayacaksın.

Rotasız Seyyah – Yol Hikayeleri 1

Mehmet Genç, yıllardır dünyanın dört bir yanını gezerek hikayeler ve fotoğraflar biriktiren bir gezgin. Bu kitap kimi zaman hüzünlü kimi zaman muzip ama her sayfasında okuru keyifli bir yolculuğa çıkaracak birbirinden güzel yaşanmışlıklarla dolu. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan Genç, güncel seyahatlerini de hesaplarından sıklıkla paylaşıyor.

İstanbul Gezi Rehberi

Yüzyıllar boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış, bitişlere ve yeniden başlangıçlara şahit olmuş, tarihi zenginliklerle sarmalanmış İstanbul’u ne kadar biliyorsun? Edebiyatımıza kıymetli eserler kazandırmış yazar, akademisyen ve çevirmen Murat Belge, okurlarını İstanbul’da keşiflerle dolu sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Bir Dinozorun Gezileri

Usta yazar ve çevirmen Mina Urgan, az parayla çok gezme, çok keşfetme ve çok insan tanıma serüvenlerini esprili bir dille anlatıyor. Anadolu’dan dünyanın uzak yerlerine uzanan bu yolculukları çok seveceksin.

Gezginin El Rehberi – Yaşasın Sırt Çantası

Dünyayı gezip görme hayalin var ama nereden başlayacağını bilmiyor musun? Bu kitap sana çıkmayı düşündüğün seyahatlerin başından sonuna kadar eşlik edecek nitelikte. Nereye, ne zaman gidilir, hangi araçla gidilmeli, nereler görülmeli, nerelerde kalınmalı, ne yenmeli, neler alınmalı gibi bir sürü sorunun cevabını bir gezginin maceralarında bulacaksın.

İstanbul’un Kuytu Köşeleri

Gazeteci, yazar Aydın Boysan’la İstanbul’u adım adım dolaşmaya ne dersin? Elbette bu gezi usta ismin favori mekanlarını, hatıralarını, tanıdık simalarla sohbetlerini içeren sıra dışı bir İstanbul gezisi olacak.

İlber Ortaylı Seyahatnamesi – Bir Tarihçinin Gezileri

Prof. Dr. İlber Ortaylı tarih ve coğrafya tutkusu sebebiyle gezip görmeyi, dünyayı keşfetmeyi de tutkusu haline getirmiş bir tarihçi. 45 yıllık bir birikimin ürünü olan bu kitap seni Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına tarih kokan yolculuklara çıkaracak.

Japonya: Modern Bir İmparatorluğun Anatomisi

Japonya’ya dair hem tarihi hem de güncel bilgiler bulacağın bu kitap, bambaşka bir coğrafyanın ve kültürün kapılarını açıyor. Japon mutfağını, gündelik yaşam alışkanlıklarını, dövüş sporları hakkında ilginç şeyleri ve çok daha fazlasını öğrenecek, turist rehberi Serdar Nazım Kölürbaşı ile dopdolu bir Japonya macerası yaşayacaksın.

Şimdi Storytel’e üye ol, seyahat etmeden de yeni yerler keşfetmeni sağlayacak “gezi kitapları”nın keyfini çıkar.

Yorum Yazın