Sırlarımız Kadar Hastayız Storytel’de

Bizler evrene elmas madenine benzeyen bir ruhla gönderiliriz, zamanla bu elmasın üzerini tabakalarca çamur, is, pislik kaplar. Ben bu duruma gelen ruhun üzerine parlak bir kaplama yapmak yerine, o elması iyice temizleyip parlaklığını ortaya çıkarmaktan bahsediyorum.

Sırlarımız Kadar Hastayız, bedel ödemeden ve ruh yoluyla tedavi olmayı anlatan, son zamanlarda yankı uyandıran bir kitap. Kitabın içeriğinde ReSetting yöntemi esas alınır. Söz konusu metot, farklı tıbbi ve ruhsal disiplinlerin birleşimiyle oluşturulmuş bir bilinçaltı çözüm tekniğidir. Bu yöntem; Yeni Alman Tıbbı, Şamanizm, hipnoz ve Çin Tıbbı gibi farklı kaynaklardan gelen bilgileri bir araya getirir.

ReSetting yöntemi, hastalıkların kökenlerini ve tedavi sürecini anlamak için bilinçaltı düzeyinde çalışır. Bilinçaltında yer alan travmalar, blokajlar ve negatif duygular, fiziksel ve zihinsel sağlık sorunlarına yol açabilir. ReSetting yöntemi, bilinçaltı düzeyindeki olumsuz etkileri ortadan kaldırmayı hedefler.

Sırlarımız Kadar Hastayız kitabında bu yöntem işe yarar ve pragmatik olduğu kadar pratik bilgiler eşliğinde kullanılır. Şamanların “Sen ruhunu iyileştir, beden zaten ona uyum sağlar.” şeklinde ifade ettikleri mottodan hareket eden eser, beden sağlığının zihin sağlığına bağlı olduğunu savunur.

Aslında yazar, kendi yaşamında irritabl bağırsak sendromu, migren ve boyun fıtığı gibi kronik rahatsızlıklar yaşayan biriydi. Normalde tüm bu hastalıkların etiyolojisi belirsizdir ve konservatif tedavilerle belirtiler hafifletilebilir ancak ne var ki tamamen iyileşme gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle yazar, hastalığın nedenlerini bilinçaltında aramaya yöneldi. Karşısına çıkan bir videodan etkilenen Bülent Demircioğlu’nun dünyası bir anda değişti. Yazar enerji bedeni ile tanıştı ve bu tanışmadan bir süre sonra boynundaki üç farklı fıtık kayboldu ve migren atakları dindi. Bir süre sonra bilinçaltı iyileştirme tekniklerinin fiziksel birçok hastalığın seyrini hafiflettiğini keşfetti. Aslında sağlığımız, bir noktada bilincimizle ilgiliydi.

Kişinin kendi kendini iyileştirmesi ve sorunları bilinçaltı yoluyla saptaması gerektiğinin altını çizen eserde ilginç tekniklerle karşılaşacaksınız. Sırlarımız Kadar Hastayız’da ebeveynler ile kurulan iletişimler, özellikle de negatif deneyimlerin kişiyi ne kadar etkilediği gösteriliyor. Daha çok travma boyutunda gerçekleşen bu süreçlerde, çocuğun anne ile temas içinde olmamasının bile birçok soruna yol açabileceği vurgulanıyor.

Dr. Bülent Demircioğlu modern Batı tıbbının tedavi yöntemlerinin ve ilaçlarının etkisiz olduğunu söylemiyor. Sadece ‘enerji beden’ kavramının unutulduğunu, bu kavramın birçok ilaçtan daha güçlü olduğunu ifade ediyor. Böylece ortaya son derece anlaşılır ve doğrudan doğruya uygulayabileceğiniz pratik tekniklerin bulunduğu bir çalışma çıkıyor.

Bülent Demircioğlu Kimdir?

Bülent Demircioğlu, 1972 yılında Antakya’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Antakya’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimine devam etti ve 1995 yılında İstanbul’da ilk kliniğini açtı. 1993 yılında Çin Tıbbı’na ilgi duymaya başladı ve mesleğinde bazı uygulamaları Çin Tıbbı ile birleştirdi. 1998 yılında Hatay’a taşındı ve burada yeni bir klinik kurdu. Reenkarnasyon hikayelerinin sıkça anlatıldığı bu bölgede aile dizilimi ve psikososyobilim araştırmalarıyla birçok vakayı örnekleyerek çalışmalar yaptı.

Bir türlü sonuca vardırılamayan kendi hastalıklarını (boyun fıtığı, hassas bağırsak sendromu, migren) bilinçaltı teknikleriyle çözerek bilinçaltı travmalarının hastalıklar üzerindeki bağlantısını fark etti. Bu sayede 2020 yılında Yeni Alman Tıbbı, Şamanizm, Hipnoz, Radyestezi ve Çin Tıbbı bilgilerini birleştirerek ReSetting sistemini kurdu. Bülent Demircioğlu, hâlen diş hekimliği yapmaya devam etmektedir. Bugüne kadar 1000’den fazla vakada bilinçaltı çözüm teknikleriyle çalışarak çözümler sağlamıştır. Her ay ReSetting bilinçaltı hastalık çözümleriyle ilgili çeşitli konferanslar ve dersler vermeye devam etmektedir.

Sırlarımız Kadar Hastayız Storytel’de

Travmaların kodlarını bilinçaltında arayan Sırlarımız Kadar Hastayız, tüm iyileştirici gücüyle Storytel’de. Dr. Bülent Demircioğlu’nun bizzat deneyimlediği ve araştırdığı ReSetting yönteminin anlatıldığı kitap, gerek mental gerekse bedensel iyileşmenin kapısını aralıyor.

E-kitapKişisel Gelişim KitaplarıRoman

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın