Storytel’den Dinlemesi Keyifli Onlarca Podcast

Storytel sayesinde harika kitaplara kolaylıkla erişebileceğini, ister evde ister yolda; ister yolculuk yaparken onları dinleyebileceğini biliyorsun. Peki, Storytel’in senin için birbirinden keyifli podcast’ler de sunduğunu biliyor muydun? Storytel podcast’leri sayesinde sevdiğin yazarlarla yapılmış söyleşileri dinleyebilir, en saygın yazarların kitapları üzerine yapılan incelemelere erişebilir; bilim ve teknoloji alanında merak ettiğin soruların yanıtlarına ulaşabilirsin. Üstelik tüm bu saydıklarımız, Storytel’in zengin podcast içeriklerinden yalnızca birkaçı!

Haydi gel, Storytel’in senin için hazırladığı podcast’lere biraz daha yakından bakalım.

Nasıl Gidiyor Karantina? – Mirgün Cabas

2020 yılının Mart ayında girdiğimiz pandemi süreci sadece kişisel hayatlarımızı kısıtlı hale getirmekle kalmadı; dünyayı da çok kısa sürede bir değişim dalgasına taşıdı. Artık pijamalarımız bizim için daha önemli; market ihtiyacına kadar neredeyse tüm alışverişlerimizi dijital platformlardan gerçekleştiriyoruz. En sevdiklerimize dahi sarılırken tereddüt ediyoruz… Tüm dünyamız, tüm alışkanlıklarımız hiç beklemediğimiz kadar kısa bir sürede değişti kısacası. Peki bu değişimler nereye varacak, bir gün pandemi sona erdiğinde bizi nasıl bir dünya bekliyor olacak? İşte “Nasıl Gidiyor Karantina?” bu soruların yanıtlarını arıyor. Mirgün Cabas tanınmış isimlere karantina deneyimlerini soruyor, onların süreç ve ilerisi ile ilgili görüşlerini alıyor.

Mirgün Cabas’ın hazırlayıp sunduğu “Nasıl Gidiyor Karantina?” podcast’ine buradan ulaşabilirsin.

Nereden Başlasam? – Can Kozanoğlu ve Mirgün Cabas

Yapay zekanın nasıl çalıştığını mı merak ediyorsun? Kuantumun ismini duyuyorsun ancak ne ifade ettiğini bir bilenden dinlemeye mi ihtiyacın var? Belki de Türk Pop Müziği tarihi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsun. İşte tam sana göre bir podcast! “Nereden Başlasam?”da Can Kozanoğlu ve Mirgün Cabas edebiyattan medya araştırmalarına, tarihten siyasete, gastronomiden modaya kadar birbirinden farklı alanlarda konuların uzmanlarıyla söyleşiler gerçekleştiriyor. Öğrenmek istediğin ancak nereden başladığını bilemediğin konularda sana rehberlik edecek podcast’lere buradan ulaşabilirsin.

Atasözleri Atölyesi – Cenk ve Erdem

Bildiğiniz bütün atasözlerini unutun; çünkü daha eğlencelileri geliyor! Radyo ve televizyon programlarının vazgeçilmez mizah ikilisi Cenk ve Erdem, Atasözleri Atölyesi’nde yazdıkları atasözlerini bizlerle paylaşıyor. “Yamuluyorsam düzeltin”, “Hayat çok garip vapurlar falan” gibi dillere pelesenk olmuş sözlerin sahibi mizah ustaları, bu kez kalemlerini atasözleri için oynatıyor ve bizlere kahkaha garantili atasözleri armağan ediyor. Üstelik A’dan Z’ye!

Cenk ve Erdem’in keyifli podcast serisi “Atasözleri Atölyesi”ne buradan ulaşabilirsin.

İlk Sayfası  – Can Kozanoğlu ve Mirgün Cabas

Türk edebiyatının en önemli kalemlerinin yer aldığı bir yazı atölyesine katılmak ister misin? O halde bu podcast tam sana göre! Can Kozanoğlu ve Mirgün Cabas’ın bir diğer podcast serisi olan “İlk Sayfası”, ünlü yazarlarla bir araya geliyor ve onların bir kitabının ilk sayfaları üzerinden başlayan sohbetlerinde bizleri yazmanın inceliklerini en kıymetli isimlerden öğreneceğimiz keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Ahmet Ümit, Latife Tekin, Ayfer Tunç, Murat Uyurkulak, Ayşe Kulin, Zülfü Livaneli ve daha pek çok kıymetli kalemin çok sevdiğimiz kitaplarını nasıl yazdıklarına dair söyleşilerini dinlemek ve yazı sanatına dair harika bilgiler edinmek istersen, bu podcast’i kaçırma!

Ben Okurum – Deniz Yüce Başarır

Deniz Yüce Başarır’ı seslendirme sanatçısı, televizyon programcısı ve yayıncı kimlikleriyle tanıyoruz. Ancak başarılarla dolu kariyerinde edindiği tüm bu kimliklerin ötesinde; bunları da var eden temel kimliğiyle karşımıza çıkıyor şimdi: Sadık bir okur olarak. Deniz Yüce Başarır, “Ben Okurum” podcast serisinin her bölümünde sevdiği bir kitabın ona neler hissettirdiğini anlatıyor, kitaplardan alıntılar paylaşıyor ve dostlarıyla kitaplar hakkında sohbet ediyor.

Deniz Yüce Başarır’ın “Ben Okurum” podcast serisine buradan ulaşabilirsin.

Feminist Eksen – Elif Doğan

Elif Doğan’ı ilk olarak “Blogcu Anne” olarak tanıdık. Annelik, evlilik; toplumsal cinsiyet üzerine samimi paylaşımlarıyla kısa sürede sadık bir takipçi kitlesine ulaştı. Bugüne kadar hepsi birbirinden keyifli yazılarını okuduğumuz Elif Doğan şimdi de “Feminist Eksen” podcast’iyle hayatımıza konuk oluyor. Doğan bu podcast serisinde çocuk ve kadın haklarından cinselliğe, cinsiyetçi adalet yaklaşımından eğitime kadar pek çok konuyu konuklarıyla birlikte masaya yatırıyor.

Elif Doğan’ın bu keyifli podcast serisini buradan dinleyebilirsin.

Nasıl Olunur? – Nilay Örnek

“Başarıya giden yol çalışmaktan geçer” sözünü hepimiz duymuşuzdur. Peki, gerçek başarıya ulaşmak için çalışmak yeterli mi ya da nasıl çalışmalı, neler yapmalı ki gerçek başarıya ulaşılsın? İşte  gazeteci, televizyon programcısı ve yazar Nilay Örnek, “Nasıl Olunur?” isimli podcast serisinde bu soruların yanıtlarını veriyor bizlere. Her bir bölümde mesleğinin ustası bir ismi ağırlayan Nilay Örnek, hem bu isimlerden meslekleriyle ilgili bilgi alırken hem de keyifli bir sohbet gerçekleştiriyor.

Sen de “Nasıl Olunur” diyorsan Nilay Örnek’in podcast’ine buradan ulaşabilirsin.

Bence Oyunculuk – Beyti Engin

“Amacımız bugünün oyuncuları ve sektörün oyuncuya bakış açısı üzerine bir arşiv oluşturmak. Bu sebeple tiyatro, sinema ve televizyon sektöründen birçok konuk ile “Oyunculuk” üzerine sohbet edeceğiz.” Tiyatro ve seslendirme sanatçısı Beyti Engin, sunuculuğunu üstlendiği “Bence Oyunculuk” podcast serisi için bunları söylüyor. Beyti Engin tiyatro, sinema ve televizyon sektöründen isimleri ağırladığı podcast’inde oyunculuk hakkında merak edilenleri işin mutfağından isimlerle konuşuyor.

Oyunculukla ilgili değerli bilgiler öğreneceğin ve sevdiğin oyuncuların sohbetlerini dinleyebileceğin “Bence Oyunculuk” podcast serisine buradan ulaşabilirsin.

Sen de hem birbirinden keyifli podcast’leri takip etmek hem de binlerce kitaba kolayca ulaşıp dinlemek istersen Storytel’e şimdi abone olabilirsin!

Podcast

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın