Storytel’de Dinleyebileceğin Sherlock Holmes Kitapları

Sherlock Holmes adını duymayan, namını bilmeyen var mı? O, edebiyat tarihinin en sıradışı özel dedektifi… Zekası, olayları çözmedeki hızı, kendine özel hareketleri ve konuşma tarzıyla İngilizlerin favori karakteri… Sherlock Holmes, tüm ihtişamıyla birbirinden muhteşem maceralara atılmaya devam ediyor.

Toplam dokuz sesli Sherlock Holmes kitabı, tamamı Türkçe seslendirmeleriyle Storytel’de seni bekliyor. Sir Arthur Conan Doyle’un zarif kaleminden çıkan bu dedektiflik maceralarına hayran olacaksın.

Sherlock Holmes – Baskerville’lerin Köpeği

Birçok yönüyle diğer Sherlock Holmes hikâyelerinden ayrılan Baskerville’lerin Köpeği, yazarın en sevilen kitaplarından bir tanesi. Polisiye ve suç romanı türünde olan bu kitap, aynı zamanda korku edebiyatının da en güzel örneklerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Bu kitabı dinlerken Sherlock Holmes’un ardına takılarak gerilim dolu bir maceranın içine sürüklenecek ve Baskerville ailesine musallat olan şeytani köpeğin hikâyesini çok seveceksin.

Sherlock Holmes – Kızıl Dosya

Elbette Sherlock Holmes fenomeninin başladığı bir an var. İşte o an, Sir Arthur Conan Doyle’un tüm okurlarıyla ünlü dedektifi ilk kez tanıştırdığı bu kitapta yer alıyor. Edebiyat tarihinin en ikonik kitaplarından biri olan Kızıl Dosya’yı dinlerken ünlü dedektif ve en iyi dostu Dr. Watson’ın arasındaki ilişkiye, dosyanın çözülme şekline ve tarihin en ünlü hayali dedektifinin, fark edilmesi en zor ipuçlarını bile kolayca yakalayan ve bir motif gibi bir araya getiren zekasına bayılacaksın.

Sherlock Holmes – Dörtlerin İmzası

Yazılan ikinci Sherlock Holmes romanı olan Dörtlerin İmzası, öykü formatında geliştirilen ve sonradan kitap haline getirilen bir hikâye. Ünlü dedektif ve yardımcısı Doktor Watson’ın kan donduran olaylar dizisi karşısında yaşadıkları, dinlerken seni de şok içerisinde bırakacak. Ünlü kitap serisinin en sevilen romanlarından biri olan Dörtlerin İmzası’nı Uğur Taşdemir’in sesinden dinleyebilirsin.

Sherlock Holmes – Korku Vadisi

En az Sherlock Holmes kadar sevilen hayali kötü kahraman Profesör Moriarty’nin de yer aldığı bu hikâye, tıpkı diğer Sherlock Holmes kitapları gibi şaşırtıcı ayrıntılarla dolu. Yaptığı çıkarımlarla Korku Vadisi’ndeki bulutları dağıtmak isteyen Holmes’un işi bu kez hiç kolay olmayacak. Esrarengiz bir cinayet, cinayetin arkasındaki figürler ve çözüme giden güçlü teoriler… Bir Sherlock Holmes romanından ne beklersen hepsi tam olarak bu kitapta var.

Sherlock Holmes – Gerçekler Kanıt İster

Sherlock Holmes’un bir popüler kültür kahramanı olmasını elbette harika bir üslup ve kurguyla yazılması sağladı. Gerçekler Kanıt İster kitabı da tam olarak buna uyuyor. Kitap boyunca yaratıcılık ve hayal gücüyle dokunmuş, farklı ve akıllıca yöntemlerle çalışılmış öyle bir hikâyeye şahit oluyoruz ki, her sayfasında ayrı bir şaşkınlığa sürüklenmemek mümkün değil. Serinin dördüncü kitabı, belki de ünlü hayali dedektifin yeteneklerini en çok gösterdiği kitaplardan biri.

Sherlock Holmes – Akıl Oyunlarının Gölgesinde

Akıllı, karizmatik, başarılı… Sherlock Holmes’u sen nasıl tanımlıyorsun bilmiyoruz ancak olabilecek tüm muhteşem tanımlamaları hak ettiğini bu kitapta gösteriyor. İnsan aklının karanlık düşünceleriyle işlenen suçları, en az onlar kadar şaşırtıcı yöntemler ile çözmeyi başarıyor. Bu kitabı dinlerken, hem işlenen suçların tuhaflıklarına hem de ünlü dedektifin vakaları çözüme ulaştırma yöntemlerine şaşıracaksın.

Sherlock Holmes – Şüphe Asla Uyumaz

Tıpkı kitabın adı gibi yaşayan ve neredeyse hiç uyumayan Sherlock Holmes, bu macerasında da dinleyen herkesi kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Şüphe Asla Uyumaz tıpkı önceki kitaplar gibi kusursuz yazılmış bir polisiye hikâyesi. Atlanmayan ayrıntılar, çözülmesi gereken gizemler ve Murat Özgen’in seslendirmesiyle bu kitabı çok seveceksin.

Sherlock Holmes – Suç Detayda Saklıdır

Eğer ”hangi Sherlock Holmes kitabını dinlemeliyim?” sorusuna cevap bulmak için bu listedeysen, Suç Detayda Saklıdır kitabı seni hayal kırıklığına uğratmayacak. Dünyanın en ünlü dedektifi, akıl almaz suçlarla mücadele etmeye ve gizemleri ortadan kaldırmaya devam ediyor. Üstelik bunları kendine özel tarzıyla, konuşmasıyla, hareketleriyle ve ayrıntılara verdiği önemle başarıyor.

Sherlock Holmes – Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir

Serinin son kitabında nefes kesici 12 hikaye seni bekliyor. Sherlock Holmes’un tüm maceralarında olduğu gibi muhteşem zekasına eşlik edebileceğin bu hikayeyi Murat Eken’in sesinden dinleyebilirsin. Dünyanın favori dedektifi, kendine özel imzalardan birini şu sözle atıyor: “Bakış açını değiştirdiğinde, başta sana saçma görünen şeyler bile seni gerçeğe götürecek birer ipucu olabilir.”

Henüz Sherlock Holmes dünyasına adım atmadıysan, bu listedeki kitaplardan herhangi birini dinlerken çok mutlu hissedeceksin. Sinema filmleri, televizyon dizileri, hatta bilgisayar oyunlarıyla daha geniş kitlelere ulaşan ünlü dedektif, her bir kitabında maceranın göbeğinde ve tam formunda. Keskin zekası, kendine özel tarzı, edebiyat tarihine geçen cümleleri ve elbette Doktor Watson ile olan arkadaşlığı, okurlarına harika bir deneyim yaşatma konusunda iddialı.

Listedeki tüm kitapları birbirinden değerli ses sanatçılarının sesinden dinleyebilir, Storytel kütüphanesindeki diğer kitaplara da göz atabilirsin.

İlk 14 günlük deneme süresini başlatmak için buraya tıkla!

Polisiye ListesiRomanSesli Kitap

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın