Storytel’de E-kitap Olarak Okuyabileceğin Kişisel Gelişim Kitapları

İnsan olmak, bir kişisel gelişim yolculuğu ve bu yolda bize katkıda bulunacak pek çok seçenek var. Bunların en etkililerinden biri ise şüphesiz ki kişisel gelişim kitapları. Ancak günümüzde kişisel gelişim kitaplarının sayısı ve çeşitliliği gitgide artıyor. Bu yüzden artık hangi kitabın faydalı olduğuna, hangi kitapta kendinden birşeyler bulabileceğine, kısacası hangisini okuyacağına karar vermek zorlaştı.

Seni bu durumdan kurtarabilmek ve seçim yapmanı kolaylaştırabilmek için Storytel’de okuyabileceğin kişisel gelişim e-kitaplarını bu listede bir araya getirdik.

Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir – Hakan Mengüç

Son dönemde yayımlanan kitaplarıyla geniş bir okur kitlesine ulaşan Hakan Mengüç bu eserinde, genç bir kız ve arayış içerisindeki genç bir sufinin başlarına gelebilecek şeyler hakkında hiçbir bilgileri olmadan uzun bir yolculuğa çıkmalarını anlatıyor. Kaderlerinden başka güvenebilecekleri bir şey olmayan ikili, bir hafta boyunca parasız, yiyeceksiz, üstlerindekinden başka kıyafetleri olmadan rastgele şehirlere gittikten sonra başladıklara yere geri dönseler de artık hiçbir şey onlar için aynı olmuyor.

Bu kitapta kaderin sürekli değişmesine ve her an yeniden yazılmasına şahit olacaksın.

Titreşimini Yükselt Hayatın Değişsin – Ayşe Tolga

Bütünsel şifa uzmanı ve klinik aromaterapist Ayşe Tolga, Titreşimini Yükselt Hayatın Değişsin isimli kitabında canlı ya da cansız herşeyin bir enerjiye sahip olduğunu, dolayısıyla aslında herşeyin bir titreşimden ibaret olduğunu belirtiyor. Bu görüşünden yola çıkarak da titreşim ile ilgili çalışmanın hayat kalitemizi çok fazla etkilediğini öne sürüyor.

Eğer sen de bu konuyu merak ediyor ya da bu alana ilgi duyuyorsan, düşüncelerinden yediklerine, kullandığın eşyalardan içtiğin suya kadar her yerde bulunan titreşimi yükselterek sağlıklı bir hayata sahip olmak istiyorsan bu kitabı okuyabilirsin.

Ev Yapımı Bir Paraşüt – Berrak Yurdakul

Sen de “Değişemiyorum, yapamıyorum, zihnimi susturamıyorum!” diyenlerden misin? Kızgın, mutsuz ve kaygılı mısın? O zaman seni bilge büyücü Mama Nono’nun yedi günlük kursuna davet ediyoruz. Bu yedi günlük süre boyunca Mama Nono, Ev Yapımı Bir Paraşüt’te kendinle özdeşleştireceğin, kendinden pek çok şey bulacağın dersler veriyor. Bu derslerde; beyninin her dediğine inanmaman, düşüncelerine kafa yormaman, nereye odaklandığına dikkat etmen ve duygularını mantığınla karıştırmaman gerektiğini, daha fazla özgür olmayı ve mantıklı bencilliği öğreneceksin.

Özgürleşebilmek – Guy Finley

İnsan ancak kendisinden başka kimseye benzemek istemediği zaman özgürleşebilir. Özgür olmak özgün olmak demektir. Başkalarının ne diyeceğini düşümeden yaşama cesareti gösterebilmek, kaybetmeyi göz önüne alarak cesaret gösterebilmektedir.

Ülkemizin yanı sıra dünya çapında da bir üne sahip olan, kitapları haftalarca uluslararası çok satanlar listesinde kalan Vazgeçebilmek ve Sevebilmek isimli kitapların yazarı Guy Finley özgürlük üzerine bir kitapla karşınızda!

Bu kitabı dinledikten sonra kendinle bir iç hesaplaşmaya girecek, bundan sonra atacağın her adımda ve alacağın her kararda daha özgür olacak, adeta daha özgür nefes alacaksın.

“Sadece değişmek için yaratılmadınız, istediğiniz zaman bunu yapmakta özgürsünüz!”

Akıldışı Ama Öngörülebilir – Dan Ariely

Duke Üniversitesi’nde davranışsal iktisat üzerine çalışan akademisyen Dan Ariely, New York Times ile Wall Street Journal’ın listelerinde uzun müddet ilk sırada kalan bu kitabında o dönemin ekonomik krizinin sebeplerini ve kararlarımıza yön veren kimi gizli güçleri, insan davranışları üzerine yenilikçi ve ilgi çekici bir yaklaşımla ortaya koyuyor. İnsanların beklentilerinin, duygularının, sosyal normların, görünüşte mantıklı olmayan ve gözle görülmeyen şeylerin bizi nasıl manipüle ettiğini anlatıyor. Sıkça rastlanılan olayları şaşırtıcı bir analiz gücüyle birleştiriyor.

Ariely’e göre sadece ulusal ve uluslararası politikalar kurarken değil kişisel planlamalarımızda da klasik ekonomi teorilerine güvenmek yanlış. Kişisel ya da kurumsal olarak yapılan hatalar ise hiçbir zaman tesadüf değil.

Ben Kazanmadan Bitmez – Bircan Yıldırım

Aile danışmanı, eğitimci ve sosyolog Bircan Yıldırım’ın “Zafer, kendisi olma cesaretini gösterebilenlerindir.” alt başlığıyla çıkan kitabında diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak çizimler, semboller ve resimler yer alıyor. Yıldırım, kitapta hep kendi başımıza geldiğini düşündüğümüz olayların üstesinden gelmenin tahmin edildiği kadar zor olmadığını söylüyor.

Yazara göre yeni düzen bir tehdit değil bir seçim ve şikayet edilen her şeye şükretmeyi öğretiyor. İnsan sağlığı teknolojiye değil doğaya bağlı… İlahi düzen ise insandan hala vazgeçmedi, sadece farkına varmamızı ve hak etmemizi bekliyor.

İnsanın kaybetmek için dünyaya gelmediğini söyleyen kitap, biz kazanmadan bu hikayenin bitmeyeceği konusunda insanları cesaretlendiriyor. Çünkü kazanmayı hak etmek üzerine yaratıldığımızı öne sürüyor. Ancak asıl mesele nasıl kazandığın…

Kendini Ertelemekten Vazgeç – Bülent Gardiyanoğlu

Bülent Gardiyanoğlu Kendini Ertelemekten Vazgeç adını taşıyan kitabında başarılı ve huzurlu bir hayat için kendimizi ertelemememiz gerektiğini ifade ediyor. Çünkü bütün pişmanlıkların arkasında erteleme var. Yazara göre ertelemek bir hiledir. Anlamayı, büyümeyi, sevmeyi, hayalleri ertelemek…

Korkularımız, kaygılarımız, güvensizliklerimiz… İnsan hayatını esir alan, kişinin bütün gelişim süreçlerinin önüne set çeken bu duyguların temelleri çocukluğa dayanıyor. Bu engelleri aşmak ise ancak farkındalık ve kararlılıkla mümkün olabiliyor.

“Keşke”lerimiz… Hayatımızda duyduğumuz “en acıklı söz”…

“Keşke affetmenin gücünü, öfkenin yıkımını bilseymişim.”

“Keşke insanları yargılamasaydım, olaylara takılı kalmasaydım, meğer hiçbir şey göründüğü gibi değilmiş.”

“Keşke bugünün işini yarına bırakmasaymışım.”

“Keşke üretmenin güzelliğini daha önce bilseymişim, meğer ömrüm koca bir vakit kaybıymış.”

Bir Kadın Plan Yaparsa – Maye Musk

Şu an 73 yaşında olan Maye Musk dünyaca ünlü bir model ve diyetisyen… Her ne kadar şu an hayatı ışıltılı ve büyüleyici olsa da hayat ona her zaman güzel yüzünü göstermedi. 31 yaşındayken üç çocuğuyla bekar bir anne olarak hayata tutunmaya çalıştı. Bir yandan da büyük beden bir manken olmanın zorluklarıyla ve yaş önyargısıyla savaştı, ardından başarılı bir diyetisyen oldu.

Bir Kadın Plan Yaparsa kitabında ise belirli zamanlarda hayatınla ilgili verdiğin kararların ve yaptığın seçimlerin ilerleyen zamanlarda nasıl sana birer ödül olarak geri döndüğü anlatılıyor. Musk kitabında, insanın mutlu olacağı zamana kendisinin karar vermesi gerektiğini dile getiriyor. Kariyerimizdeki değişikliği, sağlığımızı düzeltmeyi, mutlu bir aile ve iyi dostlar edinmeyi, hayatı sevmeyi neden geciktirdiğimizi soruyor.

“Öyle zamanlar oldu ki asla mutlu olamayacağımı düşündüm. Sonra o durumdan çıkmak için bir plan yaptım; çünkü devam eden bir mutsuzlukla yaşamak, yaşamak sayılmaz. Şimdi planınızı yapın.”

“Dikkatlice, tehlikeli yaşa. Beklenen için plan yap ve beklenmedik için hazır ol.”

Süt Lekesi – Esra Ezmeci

Süt Lekesi, uzman psikolog Esra Ezmeci’nin iç sesiniz olmaya aday bir romanı… Çünkü söylemek isteyip de hiç kimseye söyleyemediklerimiz, aklımızdan dahi geçirmeye korktuklarımıza tercüman oluyor. Okuyucuya; sevgisizliğe, yalnızlığa, kızgınlıklara ve yaralara ışık tutarak bunların nedenleri ve sonuçlarıyla harmanlanan bir kurgu sunuyor. Romanı okudukça sevgi, dürüstlük ve inanç sayesinde bütün yaraların iyileşebileceğini görüyorsun.

Bir tarafta, tüm erkeklerin başını döndüren bir güzelliğe sahip, kariyer sahibi, zengin bir kadın olan kitabın ana karakteri Ezgi… Kendisi aynı zamanda başarılı bir psikolog ve doktora çalışması yapmakta. Diğer tarafta ise zengin, sahiplenici, öfke problemi olmasına rağmen sevdiği kadını incitmeyen bir erkek.

Sevme Kusurları – Müthiş Psikoloji

Diğer tek yazarlı kitaplardan farklı olarak Müthiş Psikoloji isimli bir ekip tarafından kaleme alınan bu kitap temelde doğru sevginin ne olduğuna, bağımlılık ve kaybetme korkusu gibi sevginin arka planındaki duygulara odaklanıyor. Sade ve akıcı bir dille yazılmış, içinde çeşitli testlerin yer aldığı Sevme Kusurları, ilişkilerindeki hataları daha iyi görmeni, kişilere ve olaylara bakış açını değiştirmeni sağlıyor. Sevgiyi “parmak izi kadar özgün ama yarattığı sonuçlar açısından evrensel bir etki” şeklinde tanımlıyor. Kitaba göre sevgi öğrenilen bir şeydir. Bu yüzden sevgisizlik de öğrenilmiş bir eylemdir. Sevgi için emek, bilgi, düşünme disiplini ve hayata geçirme çok önemlidir.

Storytel’de e-kitap olarak okuyabileceğin kişisel gelişim kitapları bunlarla sınırlı değil. Dünya edebiyatının en önemli kalemlerinin eserleri, e-kitap olarak Storytel’de seni bekliyor. Storytel’de e-kitap okumak için şimdi tıkla!

E-kitapKitap TavsiyeleriKişisel Gelişim Kitapları

İlgini Çekebilir

Saatleri Ayarlama Enstitüsü Alıntıları

10/10/2023

İmparatorluktan cumhuriyete geçiş sırasında yaşanan toplumsal değişimi en güzel anlatan romanlardan Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Türk edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden. Tüm romanlarını bir toplum bilimci gibi kaleme alan Tanpınar bu ölümsüz eserinde […]

Çantamdan Fil Çıktı Storytel’de

10/10/2023

Elbette Satürn ‘de bir hastanede tedavi olmayı tercih edebilirdi. Çantasından bir gezegen çıkabilirdi. O gezegene giderken çantasından uzay korsanları çıkabilirdi. Ya da okyanusun derinliklerinde tam teşekküllü bir Denizaltı Hastanesine gidebilirdi. Mert Arık’ın özgün bir üslupla […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın

Storytel'i Şimdi Dene