Storytel’de E-kitap Olarak Okuyabileceğin Türk Edebiyatı Klasikleri

Storytel’in sesli kitap dinlemek isteyenler için zengin bir sesli kitap arşivi sunduğunu biliyorsun. Peki, Storytel ile e-kitap okuyabileceğini biliyor muydun? Evet, yanlış duymadın! İster cep telefonundan ister e-kitap okuyucundan ulaşabileceğin e-kitaplar artık sadece bir tık uzağında!

Türk edebiyatından dünya edebiyatına, klasik edebiyat eserlerinden kişisel gelişime, iş geliştirmeden psikolojiye kadar geniş bir yelpazede yer alan e-kitaplar seni bekliyor. Ancak bugün sana ilk olarak Türk edebiyatının klasikleşmiş eserlerinden bahsetmek istiyoruz.

İşte Storytel’de e-kitap okuyabileceğin Türk klasiklerinden bazıları:

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Nahif, ince ruhlu bir delikanlı olan Raif, ticaret bilgisini geliştirmesi için ailesi tarafından Almanya’ya gönderilir. Burada bir sanat galerisinde gezerken tanıştığı Maria Puder yalnızca en büyük aşkı olmakla kalmayacak, hayatını da kökünden değiştirecektir.

Türk edebiyatının en sevilen aşk öykülerinden biri olan “Kürk Mantolu Madonna”yı Storytel’de e-kitap olarak okumak için tıkla!

İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

“İyilik demek kimseye kötülüğü dokunmamak değil, kötülük yapacak cevheri içinde taşımamak demektir.”

İçimizdeki Şeytan ana karakterleri Macide ve Ömer’in ilişkisi çevresinde dönen kurgusuyla ilk bakışta bir aşk öyküsü gibi dursa da aslında insan ruhunu, var oluş sancılarını masaya yatırmaktadır. Sabahattin Ali’nin her zamanki akıcı, berrak diliyle kaleme aldığı İçimizdeki Şeytan, çarpıcı psikolojik çözümlemeleriyle okuruna benliğini tekrar tekrar sorgulatan bir kitap.

İçimizdeki Şeytan”ı e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Sabahattin Ali’nin Storytel arşivinde yer alan kitapları bunlarla sınırlı değil: Storytel’de e-kitap olarak okuyabileceğin tüm Sabahattin Ali kitaplarına buradan erişebilirsin!

Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç – Hüseyin Rahmi Gürpınar

Halley kuyruklu yıldızının dünyaya çarpacağı ve dünyada hayatın sona ereceği dedikoduları, döneminin İstanbul’unu sarmıştır. Peki dünyanın sonu gelirken İrfan Galip ile Feriha Davut’un aşkının sonu ne olacaktır?

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın en tanınan eserlerinden biri olan ve daha önce tiyatro ve sinemaya da uyarlanan “Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç”, muzip anlatımıyla keyifli bir okuma deneyimi sağlamakla kalmıyor, Osmanlı’nın son dönemlerinde İstanbul’daki mahalle yaşamının da bir panoramasını sunuyor.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın en eğlenceli eserlerinden biri olan “Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç”ı e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Tutunamayanlar – Oğuz Atay

Turgut Özben, yakın arkadaşı Selim Işık’ın ölüm haberiyle sarsılmıştır. İhmal ettiğini düşündüğü arkadaşının izini sürmeye ve ortak tanıdıkları aracılığıyla Selim’i yeniden tanımaya başlayan Turgut, bu yolculukta kendi yaşamını da sorgulamaya başlayacaktır.

Tutunamayanlar, ilk yayınlandığı dönemde çokça olumsuz tepkiyle karşılanmıştı. Döneminin toplumcu edebiyat anlayışının aksine bireyleri odak noktasına alan, orta sınıf mensubu insanların varoluş sancılarını, kendileriyle ilgili yanılgılarını masaya yatıran Tutunamayanlar; bir olay döngüsünü takip etmeyen akış kurgusuyla da zorlu ve alışılmışın dışında bir okuma deneyimi sunuyordu. Ancak önyargıyla verilen tüm bu ilk tepkilere rağmen bir gerçek gün gibi ortadaydı: Tutunamayanlar Türk edebiyatının mihenk taşlarından biriydi.

Daha ilk günden itibaren ismini çağdaş klasikler arasına yazdıran Tutunamayanlar, başarılı psikolojik çözümlemeleri ve yeni yeni oluşmaya başlayan küçük burjuva sınıfının yaşamına dair çarpıcı tespitleriyle Türk edebiyatının mutlaka okunması gereken kitaplarından biri.

Oğuz Atay’ın bu unutulmaz eserini e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Mai ve Siyah – Halit Ziya Uşaklıgil

İlk olarak Servet-i Fünun dergisinde tefrika edilen, 1897 yılında ise kitap olarak yayımlanan Mai ve Siyah, Türk edebiyatının batılı anlamda ilk romanı olarak kabul ediliyor. 1938 yılında yazarı Halit Ziya Uşaklıgil tarafından dili sadeleştirilen roman, ana karakteri Ahmet Cemil’in gözünden döneminin sanat çevrelerini ve insan yaşamını konu ediniyor. Başarılı betimlemeleri ve çarpıcı psikolojik tahlilleriyle Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen Mai ve Siyah, karamsar konusuna rağmen Uşaklıgil’in akıcı anlatımıyla adeta bir edebiyat şöleni sunuyor.

Halit Ziya Uşaklıgil’in unutulmaz eseri Mai ve Siyah’ı e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Üç Anadolu Efsanesi – Yaşar Kemal

Köroğlu, Karacaoğlan ve Alageyik efsaneleri, Yaşar Kemal’in eşsiz anlatım gücüyle yeniden hayat buluyor. Halk hikayeleri ve efsanelere her zaman büyük bir ilgi duyan Yaşar Kemal, Üç Anadolu Efsanesi ile Anadolu’ya selam duruyor adeta.

Anadolu’nun üç büyük efsanesini Yaşar Kemal’in kaleminden, e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Storytel’de e-kitap olarak okuyabileceğin Yaşar Kemal eserleri Üç Anadolu Efsanesi ile sınırlı değil. Türk edebiyatının dev kaleminin Storytel’de yer alan diğer kitaplarına buradan erişebilirsin!

Yaban – Yakup Kadri Karaosmanoğlu

Bağımsızlık mücadelesi yıllarında, İstanbul’dan Eskişehir’in bir köyüne gelmiş olan bir  “Yaban”ın destansı öyküsü. Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun en önemli eserlerinden biri olan Yaban, Türk edebiyatı için ilklerin romanı adeta: Türkçe yazılmış ilk pastoral roman olarak kabul edilen roman, aydın – halk arasındaki uçurumu konu alan ilk eserlerden biri aynı zamanda.

Türk edebiyatının en önemli eserlerinden Yaban’ı e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Sevda Dolu Bir Yaz – Füruzan

“O ilk yazı asla unutmadım. Çocukluğumun en büyüleyici yazıydı. Çünkü ondan öncekileri anımsamıyordum. Geçmiştekileri, büyüklerim sonraki yıllarda anlatacaklardı bana. Onlar benim yazlarım sayılmazlardı ki. İçimde kalacak günlerin en uzunlarının yaşandığı, sıcak öğlelerde tüm görüntülerin eriyerek dalgalandığı, büyüklerin gölge yerlere çekildiği, epeydir eski görkemini yitirdiği söylenen sokağımızın içten içe uykulu bir keyfi yaşadığı yazlardan biriydi.”

O, çağdaş Türk edebiyatının en önemli öykü yazarlarından biri. Mütevazı insanların hayatlarını, kristal berraklığında bir akıcılıkla sunuyor bizlere. Evet, Türk kadın yazarların önde gelen isimlerinden biri olan Füruzan’dan bahsediyoruz. İçindeki bazı öykülerin sinemaya da uyarlandığı Sevda Dolu Bir Yaz, Füruzan’ın en sevilen ve en çok okunan kitaplarından biri aynı zamanda.

Füruzan’ın hayatından da esintiler taşıyan Sevda Dolu Bir Yaz’ı e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Ben Bir Ağacım – Orhan Pamuk

“Bu kitapta, şimdiye kadar yazdığım sayfalardan, en kolay anlaşılabilir ve en güçlü olanları seçmeye çalıştım.”

Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk, bu sözlerle anlatıyor Ben Bir Ağacım’ı. Diğer kitaplarından metinleri yeni dokunuşlarla birleştiren kitabı “Ben Bir Ağacım”, Osmanlı zamanının bir celladını, bir padişahın kıskançlığını anlatıyor, bir ağacı, bir resmi konuşturuyor ve Orhan Pamuk’un kendi çocukluk, gençlik ve okul hatıralarını hikâye ediyor.

Orhan Pamuk’un eserlerinden metinleri yeniden düzenleyerek paylaştığı “Ben Bir Ağacım”ı e-kitap olarak okumak için şimdi tıkla!

Türk ve Dünya edebiyatının en değerli eserleri şimdi e-kitap olarak Storytel’de!

Storytel’de e-kitap olarak okuyabileceğin kitaplar bunlarla sınırlı değil elbette. Türk ve dünya edebiyatının en değerli yazarlarının eserlerini e-kitap olarak okumak için tek yapman gereken Storytel uygulamasını mobil cihazına indirmek. Şimdi tıkla, Storytel’de 14 gün ücretsiz e-kitap okuma fırsatını kaçırma!

E-kitapKitap TavsiyeleriTürk Klasikleri

İlgini Çekebilir

Kaplanın Sırtında Storytel’de

20/09/2022

Sizin hiç taht sahibi dedeleriniz öldürüldü mü, kardeşiniz aklını oynattı mı, arabaya binmekte bir dakika geciktiğiniz için kurtulduğunuz bombalı suikasta uğradınız mı, her gün onlarca suikast ihbar aldınız mı, amcanız bilekleri kesilerek ve intihar süsü […]

En Güzel Yol Kitapları

06/06/2022

Bir yolculuk kitabı, uzaklara doğru atılan ilk adımdan itibaren başlar. Bir yolculuk herhangi bir yere yönelik olabilse de hemen her yolculuk temalı kitap, eninde sonunda kişiliğin gelişimini merkeze oturtur. Zira yola çıkan kişiyle yolu yarılayan […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın