Tilbe Saran’ın Storytel’de Seslendirdiği Kitaplar

O başarılarla dolu kariyerine sayısız oyun ve film sığdırmış; alanının en saygın ödüllerine defalarca layık görülmüş bir isim. Türk tiyatro ve sinemasının en değerli isimlerinden Tilbe Saran’ın yerli ve yabancı pek çok edebiyat eserini senin için seslendirdiğini biliyor muydun?

İşte Storytel’de Tilbe Saran’ın sesinden dinleyebileceğin kitaplar:

İnsan Olmak (Engin Geçtan)

İnsan Olmak’ta şöyle der, “Gerçek anlamda sevgi, diğer insanları da kendimiz kadar sevebilmeyi içerir, kendimizden çok ya da kendi yerimize değil. Bir başka deyişle, sevgi, diğer insanların seçimlerini kendi seçimlerimiz gibi sevebildiğimizde gerçekleşir. Ama sevgi tek bir yaşantı değil süreçtir. İnsanın kendisini savunmasızca ortaya koyabilmiş olmasının acılarını ve zaferini içeren bir süreç. Mutluluk o anda yaşanılan her şeyi hissedebilmektir.” 

Engin Geçtanİnsan Olmak kitabıyla insanın tabiatına dair perdeleri hayranlık uyandıran bir incelikle tek tek açıyor ve yaşama katılmaya davet ediyor!

Sapiens (Yuval Noah Harari)

21. yüzyıl tüm insanlık için büyük sürprizlerle doluydu. Kuşkusuz bu sürprizlerin en keyiflilerinden biri de, bir antropoloji eserinin dünya çapında en çok satan kitaplar listesinde kendine sağlam bir yer edinmesi oldu. Sapiens’e gösterilen bu şaşırtıcı ilgide, insanoğlu olarak kendi kazdığımız tuzağa düştüğümüzü hatırlatacak olayların silsile halinde yaşanıyor olmasının katkısı büyük mutlaka. Ancak kuşkusuz ki Sapiens’in başarısının esas sırrı, Harari’nin en zorlu konuları bile bütün açıklığıyla gözler önüne seren, keyifli ve akıcı dilinde gizli. Sapiens, geleceğe bir de geçmişin penceresinden bakmak isteyenler için harika bir kaynak.

Sapiens’i Tilbe Saran’ın sesiyle dinlemek için şimdi tıkla!

Harry Potter Serisi (J.K. Rowling)

Onun öyküsünü bilmeyen yok: Ailesini kaybettikten sonra kötü kalpli teyzesinin yanında yaşamaya başlayan, ardından büyücü olduğunu keşfetmesiyle gerçek manasıyla sihirli bir dünyaya adım atan, genç bir kahramandır Harry Potter. Ancak Harry Potter serisini hem çocuklar hem de yetişkinler için vazgeçilmez kılan esas “sihir”, bu temel öyküsünün ötesine geçiyor: Harry elini attığı her şeyi kusursuz biçimde halleden bir kahraman değil. Aksine, doğuştan sahip olduğu yetenekleri doğru biçimde kullanabilmesi için dahi çok çalışması gereken, okulda sevmediği derslerde zorlanan; akran zorbalığıyla mücadele etmeye çalışan; bazen kendini anlamakta dahi zorluk çeken bir genç o. Evet, Harry Potter’ı bu kadar özel kılan, onun da mükemmel olmayışı ve pek çok şeyi yaşayarak öğrenmek zorunda kalması aslında. Tıpkı büyücülük yeteneği olmayan bizler, yani muggle’lar gibi! Harry Potter serisi sadece sürükleyici kurgusuyla değil, hayata dair sıcak öyküsüyle de fantastik edebiyatın en keyifli örneklerinden biri.

Harry Potter’ın soluk kesen maceralarını Tilbe Saran’ın sesinden dinlemek için şimdi tıkla!

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter ve Sırlar Odası

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Harry Potter ve Melez Prens

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

Hayata Dön (Gülseren Budayıcıoğlu)

“Güzel denemeyecek suskun bir kız Ala… Çocukluğunda yaşadığı travmaların ruhundaki yansımalarıyla terapistin karşısında, ancak konuşmuyor. O konuşmakta direndikçe terapist tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeleri döküyor ortaya: Genç firavun Tutankamon’un esrarlı hikâyesi, Hitler ve Freud’un farklı kişiliklerinden anekdotlar, Katerina’nın, Prenses Süreyya’nın ve Eva Peron’un hüzünlü yaşamlarından küçük kesitler…”

Uzman Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun danışanlarının gerçek hikayelerinden yola çıkarak yazdığı kitaplarından biri Hayata Dön, Ala’nın dramatik öyküsünü bizlere sunarken aile, şefkat, ön yargılar üzerine de tekrar tekrar düşünmemizi sağlıyor.

Hayata Dön’ü Tilbe Saran’ın sesinden dinlemek için şimdi tıkla!

İş Mi Bizi, Biz Mi İşi Yarattık (Zeynep Fethiye Karaburçak, Coşan Ayan)

Dijital devrimle beraber dünya daha hızlı dönmeye başladı. Bu çılgın dönüşten elbette iş yaşantısı da nasibini aldı. Yeni dünya bize sonsuz fırsatlar, mutluluklar vaat ederken iş dünyasının her geçen gün daha da sıkılaşan çarkları da daha sık sorgulanır oldu. İşte Zeynep Fethiye Karaburçak ile Coşan Ayan’ın birlikte kaleme aldığı bu kitap, işin insan hayatının neresinde olması gerektiğini sorguluyor.

İş Mi Bizi, Biz Mi İşi Yarattık’ı dinlemek için şimdi tıkla!

Oz Büyücüsü (L. Frank Baum)

Sinemaya defalarca uyarlanmış olan Oz Büyücüsü, yayımlandığı dönemde çocuk edebiyatında çığır açmıştı. O günden bu yana en sevilen çocuk kitapları arasına ismini altın harflerle yazdıran Oz Büyücüsü, baş kahramanı Dorothy ve arkadaşlarıyla beraber kişinin hayallerine giden yolculuğu anlatan, keyifli bir masal.

Oz Büyücüsü’nü Tilbe Saran’dan dinlemek için şimdi tıkla!

Bir Luvi’nin Ölümü (Cihan Uğurlu)

Milattan önce hiç bu kadar yakın, hiç bu kadar sarsıcı olmamıştı… Bir Luvi’nin Ölümü, yaklaşık 3 bin yıl öncesinde yaşamış Luvileri anlatıyor. Anadolu’nun Hitit öncesi dönemi halklarından olan Luvilerin öyküsü, Cihan Uğurlu’nun özgün dili ve çarpıcı anlatımıyla çağlar öncesinden bizlere taşınıyor.

Bir Luvi’nin Ölümü’nü Tilbe Saran’ın sesinden dinlemek için şimdi tıkla!

Vurun Kahpeye (Halide Edip Adıvar)

Halide Edip Adıvar’ın en önemli eserlerinden biri olan Vurun Kahpeye bağımsızlık mücadelesi döneminde yalnızca işgal kuvvetleriyle değil, cehalet ve ikiyüzlülükle verilen savaşı da anlatıyor bizlere. Genç bir öğretmen olan Aliye’nin öğretmenlik yaptığı bir Anadolu kasabasında geçen roman, bugüne kadar üç kez sinemaya da uyarlandı.

Vurun Kahpeye’yi Tilbe Saran’ın sesinden dinlemek için şimdi tıkla!

Arkadaşıma Veda (Zülfü Livaneli)

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayat hikayesi, bu kez yaveri Salih Bozok’un dilinden bizlerle buluşuyor. Zülfü Livaneli bu eserini öncelikle çocuklar için kaleme almış olsa da, her yaştan okur için keyifli bir okuma sunuyor.

Arkadaşıma Veda’yı Tilbe Saran’ın sesinden dinlemek için şimdi tıkla!

Uçan Orkestra (Howard Griffiths)

Huysuz bir cüce, cadı süpürgelerinin üstünde zamanda yolculuğa çıkan uçan bir orkestra ve… müzik tarihinin görkemli bestecilerinden Bach, Mozart, Beethoven, Rossini ve Çaykovski! Türkiye’de pek çok senfoni orkestrasını da yönetmiş olan İngiliz orkestra şefi Howard Griffiths’in kaleme aldığı bu keyifli masala Brandenburg Devlet Orkestrası eşlik ediyor.

Uçan Orkestra’yı Tilbe Saran’ın sesinden dinlemek için şimdi tıkla!

Cingo (Şermin Yaşar)

“Sana, “Cingo yaramaz bir köpektir,” diyecekler. Sana, “Cingo iflah olmaz bir serseridir,” diyecekler. Sana, “Cingo kuyruklu bir beladır,” diyecekler… İNANMA! Çekemiyorlar beni, hepsi bu. İnsanlar beni kıskanıyor yaaa, çok kıskanıyorlar. Bütün gün “Cingoooooo yapmaaaa!” diye bağırmalarının asıl sebebi bu.”

Barınaktan sahiplenilmiş, zeki bir köpek olan Cingo, kendisine insanmış gibi davranılmasını istiyor. Bunun için de son derece haklı gerekçeleri var! Şermin Yaşar’ın sıcacık dilinden hem çocuklar hem de yetişkinler için samimi bir öykü.

Cingo’yu Tilbe Saran’ın sesinden dinlemek için şimdi tıkla!

Tilbe Saran’ın Storytel’de senin için seslendirdiği kitaplar bunlarla sınırlı değil! Türk edebiyatının önde gelen kadın yazarlarının eserleri de onun sesiyle seninle buluşuyor.

Latife Tekin

1957 yılında Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı küçük bir köyde dünyaya gelen Latife Tekin, 9 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı. İlk kitabı “Sevgili Arsız Ölüm” ile büyük ün kazandı. Büyülü gerçekçilik akımıyla kaleme aldığı eserleriyle edebiyat tarihinin en özgün yazarlarından biri olarak yerini aldı.

Latife Tekin’in “Sevgili Arsız Ölüm” ve “Berci Kristin Çöp Masalları” kitaplarını Tilbe Saran’ın sesinden dinleyebilirsin!

Tomris Uyar

Gazeteci, çevirmen ve öykü yazarı olan Tomris Uyar 1941 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ülkü Tamer ve Cemal Süreya ile birlikte döneminin önde gelen edebiyat dergilerinden olan Papirüs’ü kurdu. Uyar, Yürekte Bukağı ve Yaza Yolculuk öykü kitapları ile Sait Faik Hikâye Armağanı’nı aldı.

Tomris Uyar’ın “Dizboyu Papatyalar”, “Yaza Yolculuk”, “Yürekte Bukağı” ve “Aramızdaki Şey” kitapları şimdi senin için Tilbe Saran’ın sesiyle Storytel’de!

Elif Şafak

Elif Şafak 1971 yılında, diplomat olan annesinin görev yaptığı Strazbourg şehrinde dünyaya geldi. İlk kitabı “Kem Gözlere Anadolu” 1994 yılında okurla buluştu. Bu tarihten sonra roman yazımına ağırlık veren Şafak’ın Aşk romanı, Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en çok satan kitabı oldu.

Elif Şafak’ın Aşk ve Sakız Sardunya kitaplarını şimdi Tilbe Saran’ın sesinden dinleyebilirsin!

Zeynep Avcı

Gazeteci, öykü ve oyun yazarı, çevirmen Zeynep Avcı 1947 yılında Kütahya’da dünyaya geldi. İlk kitabı “Kötü Bir Yaratık” 1982 yılında yayımlandı. Zeynep Avcı çeviri ve oyunlarıyla çok sayıda ödülün sahibi oldu.

Zeynep Avcı’nın “Aşk Meleği” ve “Suskun Güneş” kitaplarını Tilbe Saran’ın sesinden dinleyebilirsin!

Deniz Erbulak

Deniz Erbulak, 1971 yılında Manisa’da doğdu. Jeoloji Mühendisi olan Erbulak, ilk ve orta öğrenimi boyunca roman ve hikaye taslakları yazmıştı. Mühendis olarak kariyerine devam ederken içindeki yazma tutkusuna daha fazla dayanamadı ve 2007 yılında ilk gençlik romanı “14 yaşında Bir Kızım Ben”i yayımladı. Erbulak’ın yetişkinlere yönelik fantastik ve bilimkurgu türünde eserleri de bulunuyor.

Deniz Erbulak’ın “14 Yaşında Bir Kızım Ben” ve “Yakın Dostlar – Bu Hayat Benim 1” kitapları şimdi senin için Tilbe Saran’ın sesiyle Storytel’de!

Sesli Kitap

İlgini Çekebilir

Saatleri Ayarlama Enstitüsü Alıntıları

10/10/2023

İmparatorluktan cumhuriyete geçiş sırasında yaşanan toplumsal değişimi en güzel anlatan romanlardan Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Türk edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden. Tüm romanlarını bir toplum bilimci gibi kaleme alan Tanpınar bu ölümsüz eserinde […]

Çantamdan Fil Çıktı Storytel’de

10/10/2023

Elbette Satürn ‘de bir hastanede tedavi olmayı tercih edebilirdi. Çantasından bir gezegen çıkabilirdi. O gezegene giderken çantasından uzay korsanları çıkabilirdi. Ya da okyanusun derinliklerinde tam teşekküllü bir Denizaltı Hastanesine gidebilirdi. Mert Arık’ın özgün bir üslupla […]

2020’de En Çok Dinlenen Storytel Kitapları

20/01/2021

Storytel kütüphanesine eklenen binlerce sesli kitap ve e-kitap arasından 2020’de en çok dinlenen Storytel kitapları hangileri merak ediyor musun? Listede belki başucu kitaplarınla karşılaşacaksın, belki de henüz adını duymadıklarınla ya da duyup da okuma, dinleme […]

Türkiye’ye Polisiyeyi Sevdiren Ahmet Ümit Dinleyebileceğin 21 Kitabıyla Storytel’de

30/01/2021

Türkiye’de polisiye denince akla önce Ahmet Ümit gelir; tıpkı dünya edebiyatında polisiye denince akla ilk gelen ismin Agatha Christie olması gibi. Geniş bir okur kitlesine sahip Ümit’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebebi […]

Bu Kış İçini Isıtacak Aşk Kitapları

31/01/2021

Kış mevsimi gelmişken battaniyelerin içine gömülüp sıcacık bir çay, kahve ya da çikolata ile kitabını alıp keyif yapmaya ne dersin? Peki aşk kitapları sever misin? Soğuk günler başlayınca çoğu zaman sevdiklerimizden, sosyal hayatımızdan uzaklaşıp evimizde kalmayı […]

Yorumlar

Yorum Yazın

Storytel'i Şimdi Dene